Šperky z chirurgické oceli – ozdoba každé ženy

10.12.2010 | autor: Redakce PŽ

Šperky z chirurgické oceli – ozdoba každé ženy Chirurgická ocel je v současné době nejpopulárnějším materiálem pro výrobu šperků. Po důvodech obrovské popularity šperků z chirurgické oceli nemusíme pátrat dlouho: jde o kombinaci vynikajících funkčních vlastností, nádherného designu, a především přijatelné ceny. Z tohoto materiálu dnes již můžete koupit prakticky cokoliv. Z oceli se vyrábí prsteny, náramky, přívěsky nebo např. piercingy.

Proč zvolit právě chirurgickou ocel?

Ocelové šperky se ve vaší šperkovnici jistě dlouho neohřejí a budete je často nosit. Tento materiál je vhodný pro každého bez výjimky: jako jeden z mála je hypoalergenní, tedy nevyvolává žádné alergické reakce. Z dalších funkčních vlastností zmiňme fakt, že chirurgická ocel neoxiduje, takže nehrozí tvorba fleků na povrchu šperků, jako je tomu v případě zlata či stříbra. Při každodenním nošení vás jistě potěší, že povrch ocelových šperků je odolný vůči poškrábání a odření. Vaše šperky si tak navždy zachovají svůj původní lesk.

Ocel nepatří mezi ušlechtilé kovy, takže nemůže nabídnout punc jako např. zlato. Na druhou stranu jde o materiál mnohem pevnější a na rozdíl od tradičních drahých kovů je mechanicky odolný a tvarově stálý. Zároveň je nošení ocelových šperků velice pohodlné.

Hlavní argument pro koupi ocelových šperků si necháváme na konec - je jím cena. Budete opravdu překvapeni tím, v jakých cenových relacích se tyto šperky pohybují. Nejlevnější kousky můžete koupit už za několik málo desítek korun a ceny těch nejdražších jdou do několika málo tisíc.

Snadná péče o šperky

Ocel je velmi nenáročný materiál na údržbu. Nemusíte si kupovat žádné speciální přípravky, pokud se šperky dostanou do styku s nějakou nečistotou, stačí je jednoduše omýt vlažnou mýdlovou vodou. Pozor je třeba dávat pouze na ty šperky, které jsou osázeny nějakým ozdobným kamenem. Na kamínky je potřeba dávat větší pozor, aby nedošlo k jejich odloupnutí. Doporučuje se především šperky na noc sundávat.

Na závěr malé doporučení. Šperky z chirurgické oceli nejlevněji koupíte na Ozdobse.cz, kde můžete koupit všechny šperky se slevou až 40 % oproti kamenným zlatnictvím.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.