Trendy a svatba

14.9.2009 | autor:

Trendy a svatba
Módní trendy každoročně hýbou naším šatníkem. Pro někoho může být překvapením, že něco tak nestálého ovlivňuje i naprosto tradiční záležitost, jako je svatba. Připravujete se na svatbu a chtěli byste ji trochu ozvláštnit a okořenit klasický vzhled a scénář svatby?

Zabrouzdejte do módních trendů. Každoročně se pořádá několik módních přehlídek věnovaných svatbě a zejména svatebním šatům. Určitý trend vykazují ale také účesy nebo květiny. V čem budou ženy letošní rok nejvíce zářit?

Svatební šaty - nejenom bílá
 
Stále více módní návrháři ustupují od klasické bílé barvy, na molech se tak objevují černá, červená, šampaň nebo různé pastelové barvy. Pokud nemáte odvahu jít do výrazně barevného modelu, ale ráda byste na svatebních šatech promítla svou oblíbenou barvu, použijte ji na doplňcích, výšivkách, krajkách, závojích nebo botách. Velmi dobře působí, pokud se stejná barva objevuje i na šatech ženicha, oznámeních nebo na dekoracích svatební místnosti. Mění se také střihy. Ačkoli ve většině případů stále vedou klasické korzetové šaty ála princezna, návrháři poukazují na mnohem zajímavější možnosti tvarového zpracování. Těhotným nevěstám přijdou vhod volné šaty inspirované secesí či klasicismem. Moderní nevěsta už se nemusí obávat kratší délky šatů, kalhotového kostýmu, šortek či negližé. 

Účesy - jednoduchost i extravagance
 
Úprava vlasů by v každém případě měla vycházet ze složitosti a barevnosti šatů. K jednodušším šatům si můžete dovolit extravagantní vyčesaný drdol s propletenými květy nebo štrasovou čelenkou. Naopak ke složitějšímu střihu a nabíraným princeznovským šatům si nechte vytvořit jednoduchý účes bez příkras. Naprostým hitem jsou pak živé květiny vetkané do ležérního drdolu. V létě se můžete okorunovat věnečkem z lučního kvítí. 
 
Svatební šaty mohou mít v závěru vliv i na všechno ostatní, co ke svatbě patří. Například celkové barevné ladění může vycházet z doplňkové barvy na šatech. Nejoblíbenějšími barvami jsou v tomto směru modrá, meruňková, zlatá nebo šampaň. Neotřelé je použití grafického potisku na šatech, které se může objevit i na pozvánkách, oznámeních, ubrouscích nebo směrovkách. Mile překvapíte hosty barmanskou show nebo vypouštěním balónů s nejtajnějšími přáními. Nezbývá než popřát hodně štěstí novomanželům!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.