Akné ovlivňují hormony ale i vyvážený jídelníček

22.9.2013 | autor: Marie Baxová

Akné ovlivňují hormony ale i vyvážený jídelníček

Nejste žádný puberťák ale stále se vám tu a tam objeví nehezký pupínek? Problémy s akné netrápí jen adolescenty, ale i u dospělého člověka se mohou vytvářet díky hormonům, nezdravé stravě a špatné péči o pleť.

Hormony

V pubertě potrápí akné jak dívky tak chlapce, vlivem hormonálních změn v těle. Vznik a množství pupínků, může v mnoha případech ovlivňovat i dědičnost. Jestliže rodiče také bojovali v pubertálním věku s akné, je velice pravděpodobné, že tyto problémy budou mít i jejich potomci. S postupem věku se akné přestane vytvářet, ale mnohdy je jejich výskyt tak velký, že je dobré zahájit léčku i kožního lékaře.U mnoha žen je výskyt akné největší v období před menstruací, opět vlivem hormonálních výkyvů. Mnohdy pomůže nasazení vhodné hormonální antikoncepce.

Změna jídelníčku

Jak u mladistvých tak dospělých lidí, pomůže předcházet výskytu akné vhodné stravovací návyky. Lidé s uhrovitou pletí, by měli zredukovat rafinované sacharidy obsažené v přeslazené, tučné a smažené stravě, jako jsou hamburgry, brambůrky, sladké limonády a cukrovinky. Ve stravě se potřebuje více objevit vláknina, čerstvé ovoce, zelenina a libové maso. Mnoho lidí postižených akné nemá dostatek zinku. Zařaďte do jídelníčku potraviny na něj bohaté -plody moře, oříšků, semen, jogurty a mléko.

Správná péče o pleť

Se vznikem akné souvisí i správná péče o pleť. Důležité je každodenní čištění pleti, hlavně večer i když se nelíčíte. Nevyčištěná pleť ucpává póry, které nemohou dýchat a pod nimi se začíná hromadit kožní maz. Používejte každý den čistící vody nebo gely, jednou týdně aplikujte na obličej jemný peeling, který pomůže odstranit odumřelé buňky. Dalším krokem je tonizace pleti, která pleť rozjasní, dočistí póry a připraví obličej na aplikaci pleťového krému, který je posledním krokem každodenního ošetření pleti. Krém pleť hydratuje a pomáhá redukovat tvorbu kožního mazu.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.