Chyby při péči o suchou pleť v zimě: Vyvarujte se jich a budete se cítit lépe!

24.1.2020 | autor: Redakce PŽ

Chyby při péči o suchou pleť v zimě: Vyvarujte se jich a budete se cítit lépe!

Vzpomínáte si na poslední zimu, kterou jste doslova protrpěla? Přitom stačilo, abyste své pokožce zajistila odpovídající péči. Nedopusťte se letos stejných chyb a užijte si chladnější období roku bez nepříjemných pocitů suché kůže. Prozradíme vám, jak o sebe pečovat a vyhnout se nejčastějším chybám.

Používáte špatnou kosmetiku

Během zimy je pokožka vystavena extrémním výkyvům teplot, ale také nadměrnému působení smogu a mnoha dalším faktorům, které mají negativní vliv na její celkový stav. Proto je důležité volit přípravky s obsahem látek, jež pokožku posilují a chrání před vysoušením. Majitelky suché kůže v podstatě nemají na vybranou – jejich nejlepším pomocníkem je kvalitní hydratační kosmetika na suchou pokožku. Hydratace se nebojte, voda v kůži nezamrzne.

Dobrou volbou je výživný tělový krém Atoderm od Biodermy. Obsahuje široké spektrum výživných a restrukturalizačních látek, biologicky posiluje kožní bariéru a brání negativnímu vlivu látek, které by kůži mohly dráždit. Obsah zvlhčujících látek zase zajišťuje vázání vody v horních vrstvách kůže a minimalizuje její odpařování.

Nechráníte se před slunečními paprsky

Ochrana před sluníčkem by neměla být na pořadu dne pouze v létě. Žhavá koule má v zimě skoro stejně ostré lokty a její sílu není radno podcenit (především na horách, kde působení slunečních paprsků vnímáme ještě intenzivněji). Neváhejte proto s aplikací denního krému s ochranným faktorem a na lyžovačku si přibalte klasický opalovák. Ochrání vás před nečekanými spáleninami a zamezí tvorbě pigmentových skvrn i předčasnému stárnutí.

Nedodržujete pitný režim

Zatímco v létě nám nikdo význam průběžného doplňování připomínat nemusí, v zimě většina lidí na pitný režim zapomíná. Kůže nedostatkem tekutin trpí – vysušuje se, tvoří se na ní šupinky, má nezdravou barvou… Mějte však na paměti, že váš oblíbený grog či jiný „drink na zahřátí“ kůži pokožce neprospívá. Alkohol dehydruje a nemá žádný pozitivní účinek. Lépe uděláte, když si uvaříte čaj.

Opomíjíte péči o rty a ruce

Vysušená kůže dokáže v zimě pořádně potrápit, ale to samé platí i o rtech, na které se tak trochu zapomíná. Pokud jste doposud používala obyčejnou rtěnku či lesk, není divu, že vám během třeskutých mrazů popraskal úsměv. A máme vám snad připomínat, že popraskané rty nejsou o nic příjemnější než suchá pokožka?

Kůže na rtech je mnohem tenčí než na jiných částech těla, a mimo to neobsahuje mazové žlázy. Opakované vysychání a praskání pak může dojít do stavu, kdy se kontury trvale změní. Proto je na místě důsledná prevence!

Nezapomíná se však pouze na rty, zanedbáváme také ruce. Přitom právě ty se v zimě nadměrně vysušují snad ze všeho nejvíce. Kromě teplých rukavic se nezapomeňte zásobit dostatečným množstvím krému na suchou pokožku. Ruce hydratujte, vyživujte a občas jim dopřejte šetrný peeling.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.