Detoxikace: kouzlo regenerace

15.4.2009 | autor:

Detoxikace: kouzlo regenerace

Naše tělo trpí po dlouhé zimě únavou a vyčerpáním. Jak se zbavit malátnosti a zbytečných faldíků? Ideální je začít s celkovou očistou těla. Zbavíte se škodlivin, organismu dodáte energii a zlepšíte si náladu.

Pryč s toxiny!

Už ve slovu detoxikace slyšíme znít "toxiny". Co to ale toxiny jsou a proč nás ohrožují? Znečištěné ovzduší, chemicky upravované potraviny, únava, stres – to všechno naše tělo zaplavuje toxiny. Jsou to nezdravé a tělu nebezpečné látky, které mohou být příčinou vzniku nejrůznějších nemocí. S těmi pak náš organismus bojuje hůř než s kdejakým jiným bacilem a svůj boj vyhraje teprve až tehdy, když je z těla všechny vyplaví. Proto je dobré jednou za čas podstoupit dobrovolnou detoxikaci, která vaše tělo pročistí a zregeneruje. Uvidíte, že se pak sami budete cítit mnohem lépe, jakoby lehčeji. Ale jak na takovou správnou detoxikaci? S čím začít a s čím skončit?

Nehladovět, ale také se nepřecpávat

Cesta není zas tak těžká, jak by se na první pohled mohlo zdát. Bez trochy námahy to sice nepůjde, ale výsledek stojí za to. Když se mluví o očistné kúře, jedná se o rafinovaně zvolený půst, kdy byste neměli příliš strádat hladem a jíst jenom to, co váš organismus příliš nezatíží. Takže na pár dní vyškrtněte všechny dobroty, přidejte zeleninu, ovoce, polévky a hodně pití. Dodržování pitného režimu je obzvláště důležité, nedostatek tekutin způsobuje únavu. Proto byste měli mít po ruce neustále sklenici vody. Z bylin můžete sáhnout například po kopřivě. Když si z ní uděláte čaj, posloužíte tím nejen svým játrům a ledvinám, ale také pleti.

Pozor na extrémy

Detoxikace by neměla trvat víc než týden a organismus by neměla příliš zatěžovat. Doporučuje se sice k hladovění sáhnout po pohybu: jít si zaběhat na čerstvý vzduch nebo se projet na kole. I o sauně se mluví jako o velice efektivním prostředku, který by měl regeneraci organismu doprovázet. Ale mějte neustále na paměti: všeho s mírou. Detoxikace je prostředek, který by měl vašemu tělu ulehčit, ne ho ještě více zatížit. Proto myslete hlavně na sebe a kdykoliv si řekněte stop! Na druhou stranu pokud vydržíte, výsledek poznáte na vlastní kůži – budete se cítit lépe, získáte opět ztracenou vitalitu a energii.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.