Jak zvolit dokonalý sestřih?

2.5.2009 | autor:

Jak zvolit dokonalý sestřih?

Také si občas zoufáte nad svými vlasy a jejich střihem? Říkáte si, že už s tím musíte něco udělat? Přitom ale přesně nevíte, co tím "něco" myslíte? V tom případě mějte na paměti, že ne každý účes je ten pravý pro váš obličej. Před tím, než se pro nějaký typ sestřihu rozhodnete, měla byste vědět, jestli se k vašemu tvaru obličeje vůbec hodí. Ale jaká pravidla zde vlastně platí a co byste měla respektovat?

Hranatý obličej
 
Obličeje, které mají čtvercový tvar a zdají se být příliš krátké, potřebují účes, který jemně odhalí spánkové kosti a propůjčil obličeji oblost. Pro tento účel se nejlépe hodí asymetrické střihy, které začínají na jedné straně obličeje například pod bradou a na druhé končí u úst. Pěšinka na stranu a bohaté vyfoukání může změkčit hranatý tvar. Nebojte se ani krátkého, střapatého účesu či vln a kudrlinek: obličeji dodají šmrnc.

Obličej trojúhelníkovitého tvaru

Obličeji nejširšímu v úrovni čela nebo očí a symetricky se zužujícímu k bradě, bude nejlépe slušet mikádko. Nejenže skýtá nejrůznější možnosti inovace – od kudrlinek až po gel nebo rovné vyfoukání, ale trojúhelníkovitému obličeji opravdu sluší: dodává mu zdání oválovitého tvaru a ubírá na jeho ostrosti. Ženy s vysokým čelem mohou přidat i ofinku.

Kulatý obličej

Ke kulatému obličeji se doporučuje zvolit dlouhé vlasy, buď jemně sestříhané, s patkou, nebo i jen klasicky rovné. I tenké a zužující se konečky vlasů odvádějí pozornost od kulatého obličeje. Dlouhé vlasy umožňují neskonalou řadu nejrůznějších účesů: drdoly, copy, propletence i vlny vypadají na dlouhých vlasech kouzelně a ženě propůjčují vzhled "ryzí ženskosti". Před zrcadlem v koupelně a s hřebenem v ruce se dají strávit doslova hodiny.

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 1
Vložil: ..... Neregistrovaný | 2009-07-04 18:10:45
Zdravím. Je hezké, že tu uvádíte účesy nebo sestřihy pro kulatý, trojuhelníkový a hranatý obličej, ale ocenila bych i sestřihy pro prodloužený obličej, nebo-li oválný... Předem děkuji.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.