Kosmetika čistě přírodní

22.11.2009 | autor:

Kosmetika čistě přírodní
Návrat k přírodě zažívá v posledních letech ohromný boom. Od dob Hippies se znovu otevřeně diskutuje o používání čistě přírodních výrobků zejména ve spojení s odpady a globálním oteplováním. Výrobci kosmetiky stále častěji popisují své výrobky jako přírodní, i když tím obvykle vlastně myslí jen to, že výrobek obsahuje nějaké přírodní výtažky. Pro ty, co by chtěli používat doopravdy přírodní kosmetiku, máme několik rad, jak ji poznat.
 
Chcete-li si být doopravdy jisti, že se jedná o přírodní kosmetiku, kupujte si jen výrobky, které jsou označeny uznávaným certifikátem. Nejznámějším je BDIH, ochranná známka udělovaná mezinárodním institutem Ecocontrol. Zárukou čistoty a kvality je certifikát Mezinárodní rady pro výzkum Aloe - IASC nebo Istitutu pro výzkum přírodních látek – NRI. Zaručeně přírodní jsou také výrobky označené zkratkou CKP, CPK bio nebo AIAB.
 
Výrobky pyšnící se některou ze zmíněných zkratek jsou vyráběny z přírodních zdrojů získaných ekologicky šetrným způsobem, neobsahují ropné produkty, parafín, vazelínu, žádné syntetické, vonné nebo barvicí látky. Jsou složeny z čistých rostlinných olejů a netestují se na zvířatech. Navíc jsou zakázány používat jakékoli suroviny z mrtvých zvířat. Stejně tak musí být ekologická samotná výroba a mělo by se využívat surovin ze zemí Třetího světa.
 
Používání přírodní kosmetiky má svá pro i proti. Důležitým kladným faktorem je absence chemie. Postupem času se zjišťuje, že některé přídavné látky v klasických kosmetických přípravcích mohou způsobovat alergie a z dlouhodobého hlediska ošetřovaným místům spíš škodit než pomáhat. Naproti tomu přírodní kosmetika není tolik účinná a někdy se léčba projeví až po dlouhé době. Z tohoto důvodu se přírodní kosmetika doporučuje spíše lidem, kteří mají normální pleť i vlasy a kosmetiku používají spíše k běžné údržbě než k léčbě problémů. Nevýhodou je také horší dostupnost na trhu a vyšší cena. Přínosem pro ochránce zvířat, ale pro nás nevýhodou je netestování na zvířatech. Kosmetiku si musíte otestovat sami na sobě, přičemž riskujete, že pro vás zkrátka nebude vhodná. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.