Oslabené nehty a záděrky. S našimi radami se jich zbavíte!

5.12.2013 | autor: Marie Baxová

Oslabené nehty a záděrky. S našimi radami se jich zbavíte!

Pakliže vás trápí oslabené nehty, které se často lámou i když nejsou dlouhé a vznikají vám záděrky v okolí nehtů, za jejich příčinu mnohdy může chybějící důležité vitamíny a minerály ale i nedostatečná ochrana rukou.

Na nehtech můžete ihned poznat stav našeho těla. Protože je tělo stejně jako další části zásobuje živinami, jejich vzhled může naznačit nedostatečnou výživu. Zdravé nehty jsou pevné, hladké a růžové. Pokud se vám nehty lámou, jsou prohnuté, s bílými flíčky nebo hrbolaté, je potřeba dodat tělu to co potřebuje.

Jak si můžete pomoci?

Důležitou látkou pro zdravé nehty je především železo. Jeho dostatkem v těle jsou nehty zdravé, pevné a mají přirozenou barvu. Zařaďte proto do svého jídelníčku potraviny bohaté na tento minerál jako jsou tmavé maso, ryby, drůbež a listová zelenina. Další důležitou složkou je selen, díky jeho nedostatku se na nehtech mohou objevit pruhy nebo hrbolky. Předejdete tomu zvýšeným příjmem potravin obsahují selen a to mořské plody, pivní kvasnice nebo obilniny.

Bílé flíčky neznačí nedostatek vápníku!

Možná to znáte z dětství, kdy se vám na nehtu objevil bílý flíček a maminka vám říkala,ať pijete hodně mléka. Omyl! Ve skutečnosti je v nehtech obsaženo jen nepatrné množství vápníku. Bílé flíčky totiž značí nedostatku zinku. Jeho nedostatek způsobuje i zvýšené tvoření záděrků. Zařaďte do svého jídelníčku více ořechů, luštěnin, semínek, plodů moře a maso.

Chraňte své ruce

Nejen úpravou stravy posílíte své nehty ale ochránit je můžete i jinak. Při úklidu používejte gumové rukavice. Pro mytí nádobí vybírejte pouze takové prostředky, které budou zároveň šetrné i pro ruce a nehty. V lékárně nebo drogérii zakoupíte laky na nehty, které obsahují vitamíny a zpevňují nehty. Na záděrky může pomoci i speciální olejček, díky kterému se dřív zahojí.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.