Péče o nohy v zimě

4.1.2010 | autor:

Péče o nohy v ziměPokožka našeho těla potřebuje v zimě speciální péči. Tento fakt je většině z nás dobře znám, proto se také na zimu vybavujeme speciálními krémy a pomádami na rty, mažeme častěji tělovým mlékem a staráme se o ruce, které bývají od rukavic nepříjemně suché. Často se ale stává, že zapomínáme na jinou důležitou část našeho těla - nohy a chodidla. Jak o ně pečovat?

Nohy jako v bavlnce

Ačkoli se nám může zdát, že naše nohy v zimě zabrat příliš nedostávájí (na rozdíl od léta, kdy často trpíme suchými patami), opak je pravdou. Nohy jsou sice dobře schované v ponožkách a botách, avšak mráz je vysušuje stejně jako ostatní části našeho těla. Pro pokožku jsou totiž časté přechody mezi mrazem, vytopenými a někdy až přetopenými místnostmi velice náročné a tyto změny teplot způsobují její vysušování.

Také naše chodidla tyto přechody mezi teplým a studeným prostředím podstupují, proto jim dopřejte zaslouženou péči. K tomu, abyste svým nohám ulevili, potřebujete pemzu, krém na nohy a peeling či masku na nohy. Můžete si také pořídit speciální koupel na nohy a dopřát tak svým chodidlům léčivou lázeň. Péče o nohy v zimě může začít!

Péče o nohy

Do mísy či lavoru napusťte teplou vodu a přidejte do ní speciální sůl či jinou přísadu, která se používá ke koupeli nohou. Své nohy nechejte v lázni prohřát, až kůže trochu změkne. Poté seškrábejte pemzou zrohovatělou kůži. Nohy omyjte a naneste na ně peeling či masku, které odstraní zbytky staré pokožky. Poté nohy pořádně umyjte a chcete-li v nich rozproudit krev a přispět trochu ke zdravému otužování těla, střídejte několikrát teplou sprchu se studenou.

Nohy utřete do sucha a naneste na ně krém na nohy. Krémů na nohy na trhu existují spousty, vybírat můžete i mezi zajímavými "příchutěmi", jako například mezi kávou, kakaem, levandulí, růží či citrusovými plody. Také jejich složení se různí. Můžete svým nohám dopřát hydratační osvěžující krémy, které jsou lehčí a nohy spíše osvěžují, anebo vyživující krémy, které jsou mastné a dodávají nohám potřebné vitamíny, takže budou sametově hladké na dotek. Masírujte chodidla tak dlouho, až se krém vstřebá. Abyste zvýšili jeho účinek, můžete si na nohy obléci teplé ponožky. Péči o nohy je ideální provádět večer před spaním, aby si nohy přes noc odpočinuly. Uvidíte, že ráno budou vaše nohy k nepoznání jemné a odpočaté.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.