Pivní koupel nejen pro hospodské štamgasty

26.3.2011 | autor: Redakce PŽ

Pivní koupel nejen pro hospodské štamgasty

Pivo je právem považováno za nejpopulárnější alkoholický nápoj českého národa. Jeho popíjení máme spojeno s návštěvami známých, bary a pivnicemi, sledováním sportovních pořadů i letními večery. A nejen to! Zlatavý mok nejenže skvěle chutná, ale prospívá lidskému zdraví, a to i při vnější aplikaci. Nechte se unášet na vlnách chmelového nápoje v pivních lázních a udělejte něco pro zdravé tělo i klidnou mysl. Čím pivo pomáhá?


Dopřejte si pivní relax

 

Přestože se u nás otevírají wellness salony nabízející pivní lázně teprve v posledních pár letech, není koupání v oblíbeném nápoji žádnou novinkou. Výroba piva byla již v sedmém století před naším letopočtem doménou starých Sumerů a lázeňské procedury zase specialitou Číňanů, Egypťanů i antických Řeků a Římanů, kteří tento typ odpočinkové rehabilitace zbožňovali možná více než samotné hry v amfiteátrech.

Spojit pivo s teplou koupelí pak už bylo jen otázkou času, která byla realizována zhruba před dvěma tisíci léty. A že byla (a je) tato kombinace nesmírně blahodárnou pro lidský organismus, se můžete sami přesvědčit v některém z wellness center nabízejících příjemné pobyty ve vanách s voňavou pivní tekutinou. Proč vás dostanou na vrchol fyzické relaxace a psychické pohody?


Pivní lázeň léčí

Pivní lázně fungují na principu spojení účinků teplé koupele pivních kvasnic. Zpravidla se procedura odehrává v dřevěné kádi o teplotě mezi čtyřiatřiceti a sedmatřiceti stupni Celsia, což je ideální hodnota pro stimulaci cévní soustavy, imunitního systému a uvolnění kožních pórů, které tak nejen odplavují škodlivé látky z těla, ale také pomáhají absorbovat výživné látky z pivní lázně. Samotná koupel je založena na kombinaci směsi pro výrobu zlatavého moku, bylinek a živých kultur získaných z pivovarských kvasnic. Jejich účelem je díky množství vitaminů řady B regenerace pokožky a prevence kožních problémů, včetně celulitidy.


Stres odpluje se skleničkou piva

Jako příjemný bonus můžete v pivní koupeli hledat antistresovou aktivitu, která uvolní mysl od všech pracovních uzávěrek, školních stresů a partnerských neshod. „Po půlhodině strávené ve vaně naplněné pivem, ke které jsem dostala též vychlazené pivo ke konzumaci, jsem se cítila doslova a do písmene jako znovuzrozená,“ popsala absolvování nadmíru příjemné procedury ostravská rodačka.

 

Pokud máte chuť dopřát si tuto zajímavou a chutnou proceduru, prozkoumejte na internetu možnosti ve Vašem okolí, nebo se inspirujte na stránkách Zlatá rybka, kde si určitě vyberete!

Foto: Hotel BahenecAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: otto Neregistrovaný | 2012-01-08 16:41:33
...ach jo...ja bych se napil i z vany...
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.