Zdravé opálení díky samoopalovacím krémům

3.10.2013 | autor: Marie Baxová

Zdravé opálení díky samoopalovacím krémům

Léto je za vámi a sním se ztrácí i bronzová barva vaší pokožky. Chcete i v podzimních a zimních měsících mít sexy opálení? Vyhněte se solárkům a raději použijte samoopalovací krémy.

Na jakém základu fungují

Samoopalovací krémy poskytují zdravou formu opálení. Za zhnědnutí pokožky může složka dihydroxyaceton, která zreaguje s aminokyselinami ve svrchní vrstvě pokožky a tím jí dodá opálený vzhled. Barva se nevymývá, ale postupně odpadává z těla spolu s odumřelými buňkami.

Jaký vybrat?

Těchto krému je na trhu celá řada, ale nemyslete si, že ten nejdražší musí patřit mezi nejlepší. V průzkumu o nejkvalitnější samoopalovací krém, vyhrál ten nejlevnější. Při jeho nákupu dávejte pozor na jakou pokožku je určen. Prodávají se na velmi světlou nebo naopak velmi tmavou pokožku. Existují i samoopalovací krémy, které jsou určeny pouze na obličej a dodávají jemný bronzový nádech. Mezi velmi oblíbenými jsou krémy, které pravidelnou aplikací dodávají opálení postupně, tudíž si můžete samy určit, jaký odstín pokožky chcete.

Jak zabránit oranžovým skvrnám

Aby jste se vyhnuli nehezkým oranžovým skvrnám a flekům, je zapotřebí dodržovat určité kroky. První si dopřejte koupel a na celé tělo použijte peeling, který tělo zbaví odumřelých buněk a krém se bude rovnoměrně vsakovat. Po koupeli je dobré tělo ještě namazat hydratačním krémem. Samoopalovací krém nanášejte od nohou směrem nahoru. Značnou pozornost věnujte kotníkům, kolenům a loktům, kde se nejčastěji vytváří skvrny. Nezapomeňte krém lehce nanést i do podpaží a rozetřít jemně i na krku. Po aplikaci si důkladně umyjte ruce a vyčistěte nehty, kde se zbytky krému mohou držet. Po nanesení počkejte 15 minut a až pak se oblíkněte. Pokud se přeci jenom vytvoří fleky, použijte jedlou sodu smíchanou s vodou a nebo šťávu z citrónu. Jestliže si přejete stále krásně bronzovou pokožku, za 3 dny aplikaci opakujte.Autor: Marie Baxová

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.