Ing. Ivan Beneš

Ing. Ivan BenešNarodil jsem se roku 1954 v Praze, kde žiji dodnes. V období podávání přihlášek na vysokou školu jsem si vybral Stavební fakultu, obor pozemní stavby. Během roku 1999 jsem onemocněl z pohledu klasické medicíny nevyléčitelným druhem chronické leukémie se statistickou šancí na přežívání po dobu šesti let. Při hledání alternativních medicínských metod jsem se také setkal s novou, v Čechách vzniklou praktickou životní filozofií "Principy života"(www.principyzivota.cz) a v mém zdravotním stavu nastal  dramatický obrat. Práce statika mě opět začala velmi bavit. O svých zkušenostech jsem napsal a vydal knížku „Jak jinak na leukémii," která má vlastní webové stránky www.leukemiejinak.cz.

Mgr. Markéta Bidlasová

Mgr. Markéta BidlasováNarodila se 4. 2. 1970 v Hradci Králové.
Vystudovala Divadelní akademii múzických umění v Praze, obor dramaturgie.
Pracovala jako dramaturg v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a ve Švandově divadle na Smíchově. Externě pak v pražských divadlech: Činoherní klub, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Labyrint, Divadlo v Celené.

Mgr. Alena Budařová

Alena BudařováVystudovala magisterský sociální obor pohlížející na současné společenské problémy z pohledu práva, psychologie a sociologie a možnost jejich ovlivňování prostřednictvím nástrojů sociální pedagogiky.
Během své 10leté praxe zastávala pozice jako vedoucí týmu či oddělení jak v mezinárodním, tak v soukromém prostředí. Zajímá se především o další směřování podniků, jejich ekonomiku, plánování a vnitropodnikové vztahy.
V současné době je mj. na mateřské dovolené s dcerou Karolínou.

František Bůžek

František BůžekNarodil jsem se v roce 1989 v Praze. Vystudoval jsem Střední zdravotnickou školu v Děčíně, nyní pracuji na oddělení chirurgie.
Mám mnoho koníčku a zájmů, ale mezi ty nejdůležitější patří hudba, filmy, knihy a sport.

Mgr. Irena Hubálková

Irena HubálkováPracuje jako učitelka němčiny, instruktorka lyžování a učitelka pohybového projevu.
Absolvovala Univerzitu Palackého v Olomouci, obory tělesná výchova a němčina.
Dříve se vrcholově věnovala orientačnímu běhu a atletice. Mezi její nejoblíbenější sporty patří v současné době plavání, tenis a lyže. Ráda jezdí na kole, na bruslích a tancuje. Chce se naučit jezdit na koni.


Mgr. Jana Janáková

Mgr. Jana Janáková Žije v Ostravě.
Vystudovala Ostravskou univerzitu, obor učitelství pro SŠ.
Věnuje se výuce cizích jazyků u všech věkových kategorií a zajímá se o celoživotní vzdělávání a rozvoj osobnosti v každodenním životě.


Libuše Junková

Libuše JunkováZajímá ji vztah rodičů a dětí, vztah učitelů a dětí, a vztahy obecně.
Vede poradnu pro zkvalitnění mezilidských vztahů. Přednáší semináře osobního rozvoje.
Má zkušenosti z předškolního školství. Ráda poznává nové věci, hledá, jak si zlepšit svůj život.   

 Mgr. Hana Kačerová

Hana KačerováNarodila se roku 1983 v Kutné Hoře. Vystudovala český jazyk a literaturu na FF UK v Praze. Její dosavadní zaměstnání vypadala vždy tak, že celé dny četla nějaké texty, ať už se pracovní pozice nazývala korektorka (časopis ABC), jazyková redaktorka (Týden) nebo redaktorka (IMP).

MUDr. Jitka Kovářová

MUDr. Jitka KovářováVystudovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor stomatologie.
Ordinuje ve stomatologickém centru v Brně, kde je vedoucí lékařkou. Je autorkou odborných publikací a přednášek.
Zabývá se psychologií ošetření, je specialistkou na estetickou stomatologii a implantologickou protetiku.
Další informace na www.aldenta.cz

PhDr. Katarína Lomská Filasová

PhDr. Katarína Lomská  Filasová Věnuje se individuálním a párovým konzultacím.
Pomáhá klientům zorientovat se ve svém životě, zbavit se nefunkčních vzorců chování a rozšířit svůj úhel pohledu o nové možnosti řešení problematických situací.
Vede semináře osobního rozvoje. Více na www.rozvoj-osobnosti.cz

Mgr. Anita Michajluková

Anita MichajlukováJe psycholožka, věnuje se individuálním konzultacím s klienty, pracuje i s páry, celou rodinou a skupinami. Kromě zaměření na vztahy - sám k sobě, partnerské, rodičů a dětí - má blízko k tématům osvojování si cizích jazyků, vzdělávání učitelů, a zejména zážitkové pedagogice.
Založila a vede Montessori rodinný klub zaměřený na děti předškolkového a školkového věku.
Konzultuje v Praze a Kladně, je vdaná, má dvě děti - dceru a syna.
Více na www.rozvoj-osobnosti.cz/anita

Mgr. Anna Ogrocká

Anna OgrockáPracuje a studuje v Ústavu experimentální biologie Masarykovy univerzity na Oddělení funkční genomiky a proteomiky. Zabývá se některými geny v malé, ale pro vědu důležité rostlince Arabidopsis thaliana. Ve volném čase zahradničí.
"Snažím se, aby na mé zahradě bylo kromě ovocných stromů, záhonů zeleniny a květin, i místo pro škvory, ježky, slepýše, sýkorky a jiné tvorečky."

Bc. Helena Pavelková

Bc. Helena PavelkováJe učitelka v mateřské škole. Vystudovala  střední pedagogickou školu, absolvovala bakalářské studium speciální pedagogiky se zaměřením na poruchy učení a chování.
Zabývá se vzájemnými vztahy mezi samotnými dětmi a také vztahy mezi rodiči a dětmi. 
Má dvě děti.
Více na www.mspomnenky.wz.cz

Mgr. Zdeněk Prener

Mgr. Zdeněk PrenerVystudoval Konzervatoř České Budějovice (obor kontrabas) a Teologickou fakultu Jihočeské univerzity (obor Pedagogika volného času).
Pracuje jako redaktor v soukromém rádiu a mezi oblasti, kterým se věnuje, patří kromě poradenství pro volný čas i multimediální technika a umění, hlavně filmy.

Ing. Eva Slejšková

Ing. Eva Slejšková"Aktuálně sbírám zkušenosti v oblasti rodina - jak skloubit dohromady potřeby všech jejích členů, jak při péči o domácnost a spoustu dalších činností stále moci dělat to, co mě baví, jak to vše stihnout, když den má „jen" 24 hod. a další podobná témata z rodinného života. Pracovně mě zajímá, jak uplatnit vlastní nápady a realizovat je úspěšně v praxi."
Originální vzdělávací hry a didaktické pomůcky www.zajimaveuceni.cz
Dětská odrážedla a cyklodoplňky www.neobycejne.cz a www.odrazedla-info.cz

Mgr. Zora Svobodová, Ph.D.

Mgr. Zora Svobodová, PhD.Vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor tělesná výchova a zeměpis. Od roku 1991 je lektorkou tělesné výchovy na Masarykově univerzitě. V rámci celouniverzitní tělesné výchovy učí studenty všech fakult univerzity a v hodinách se specializuje na basketbal, badminton, lyžování, cvičení s hudbou – Zumba, balanční a zdravotní cvičení, Bosu apod.

Ing. Martin Škornička

Ing. Martin Škornička Je autorizovaným technikem v oboru pozemních staveb. Ve své 16 leté praxi pracoval na rozličných pozicích v procesu investiční výstavby jako např. projektant, stavební dozor, vedoucí stavby, ředitel prováděcí firmy. Nyní má vlastní firmu zabývající se převážně stavebními dozory, stavebním poradenstvím, projektováním, inženýrskou činností a zpracováním Energetických průkazů budov. Vlastní taktéž oprávnění jako koordinátor BOZP. Více se můžete dozvědět na www.stavebnidozory.cz

Mgr. Hana Vovsová

Hana VovsováPochází z malého městečka na jihu - z Mikulova. Je autorkou knihy o seznamování „Láska na první kliknutí aneb Jak hledat a najít partnera", která je její prvotinou. Uvažuje o další knize, jejíž námět bude opět čerpat z vlastních zkušeností. A bude opět o vztazích a o životě.

Ing. Milena Zachrdlová, Ph.D.

Milena ZachrdlováVystudovala Fyzikální inženýrství na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské v Praze a Management na VŠB TU v Ostravě.
Zabývá se fungováním pracovních týmů, stresem a řešením náročných situací ve firemním prostředí.
Vede semináře osobního a firemního rozvoje.


Ivona Zelinková

Ivona Zelinková má toulavé boty, projela kus světa, je doma všude a nikde, cizincem v Praze a doma v Ladakhu nebo třeba v Esfahanu.
Miluje hory a lesy, kde se často ve volných chvílích potuluje.

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.