Jaké standardní regálové systémy využije většina společností?

30.11.2022 | autor: Redakce PŽ

Jaké standardní regálové systémy využije většina společností?

Regálové systémy jsou jednou z nejdůležitějších součástí infrastruktury společností, které pracují s velkým množstvím výrobků nebo dokumentů a chtějí mít opravdu dobrý přehled nad tím, čeho kolik a kde mají. Využijí je tak nejen samotné sklady jako takové, ale pochopitelně je využijí také přímo kanceláře.

Jak pro kancelářské účely, tak i pro dílny a sklady můžeme ale najít opravdu velké množství zajímavých možností. některé jsou přitom doslova jednoúčelové, jiné mohou naopak oslovit firmy díky velkému množství možností, jak je využít. Které jsou ale nejstandardnější?

Paletové regály pro sklady

Především v rámci stavebnictví je naprosto běžné, že se výrobky a produkty dodávají jenom na paletách. Skladiště, která tak pro vlastní účely či pro účely prodeje skladují stavební materiály, využívají většinou služeb operátora vysokozdvižného vozíku a také speciální regálů. Jednoduché regálové systémy, které jsou uzpůsobeny pro palety, jsou možností, jak extrémně jednoduše manipulovat s materiály na paletách, díky čemuž můžete jednoduše v rámci skladu operovat.

Konzolové regálové systémy

Jednou ze speciálních variant jsou konzolové regálové systémy. V rámci skladování různých výrobků a materiálů se nám může hodit dostatek prostoru pro extrémně dlouhé materiály. Konzolový regálový systém je přesně tím, co vám to umožní. Většinou jsou regály tvořeny pouze konzolí na zdi, ze které jsou jednotlivá ramena pro umístění materiálu. To vám umožňuje skladovat různé množství i velikosti materiálů podle vašich potřeb.

Jednoduchý policová regál

Jednou z nejjednodušších, ale přitom účinných variant, jsou policové regály. Ty jsou vhodné hlavně do kanceláří a archivů na skladování dokument. Policové regály dávají možnost velice přehledně a jednoduše skladovat různé předměty. Přitom mohou mít ale svoje vlastní využití také v rámci skladů jako takových. A to především pro skladování menších předmětů, nebo předmětů, které standardně nedisponují atypickou délkou, šířkou či objemem, nebo nejsou dodávány a distribuovány přímo na jednotlivých paletách.

 

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.