Manželství na celý život?

20.9.2018 | autor: Redakce PŽ

Manželství na celý život?

Od svojí nejlepší kamarádky jsme nedávno dostala otázku. Moc zajímavou otázku. Kecaly jsme u kávy o všem možným, když se mě srazu zeptala: " Poslyš Kájo, a co to vlastně pro tebe znamená, že se s Ondrou budete brát, co pro tebe znamená to manželství?" Odpověděla jsem, na můj styl trošku skromně ale potom jak jsme se rozloučili, pořád jsem myslela na to, jaký je můj skutečný vnitřní postoj k manželství jako takovému.. Nemohla jsem na to přestat myslet a tak jsem se rozhodla, že svoje myšlenky sepíšu na papír, no a takhle vznikl tenhle článek. Možná pomůže ještě někomu dalšímu, kdo neví jak by celé to manželství pojal.

Tak co to vlastně je to manželství? Myslím, že pro někoho  touha k připoutání si k sobě svého partnera a pocit větší i když pořád relativní jistoty, pro někoho jiného zase povinnost nebo jenom bezmyšlenkovité převzání tradic.  Proč jsem pro to své manželství rozhodla já? Není to vůbec pro nic z výše uvedených důvodů. Láska se přece nedá spoutat a manželství nemůže být jenom čirou povinností, to je mi jasný! A když k tomu ještě potřebuji dělat věci ze svého vlastního přesvědčení jenom jakési převzání tradice nepřichází v úvahu.

Vždy se mi mi líbil jeden starý Keltský pohanský svatební rituál. Snoubenci si symbolicky zavážou ruce provázkem, a slíbí si, že spolu chtějí být, chtějí se milovat a žít spolu bok po boku v lásce a opoře. Vypadá to jako klasický obřad, že jo? Jenom že není, velký rozdíl je v tom, že si to snoubenci neslibují na celý život, ale jenom na rok. Za rok se přesně v tenhle den rozhodnou jestli slib prodlouží, obnoví a nebo zruší. Moc se mi to líbí. Raz ročně se vystaví „faktura“ a snoubenci zhodnotí jak to půjde dál. To pro mě znamená manželství, touhu být spolu, klidné celý život ale klidně jenom pár let. Dokud do klape!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.