Nevěra a jak reagovat na nevěru - prozrazenou

31.7.2016 | autor: Redakce PŽ

Nevěra je vždy hra s ohněm a nikdy se neví, zda se zrovna ta naše nerozhoří v ničivý požár.

Mnozí záletníci si v počátku myslí, že nevěra bude jen zpestřením stereotypního bezpečného života, že si jen odskočí z rodinného kruhu, do kterého se snadno vrátí. Věci však nebývají tak jednoduché, jak se zdá na první pohled ani se nevyvíjejí tak, jak třeba předpokládáte.

Co vás při nevěře může potkat? Zacituji z příběhu čtyřicátníka pana Zdenka (ženatý 14let, dvě děti):

„S Renatou jsem se potkal při práci, pracovala ve firmě, kam jsem pravidelně jezdil. Byla milá, usměvavá a nějak se nám do pracovní komunikace postupně dostávalo více a více flirtu. Pak jsme se začali i scházet a mně s ní bylo dobře, byla spontánní, milá i mazlivá. A doma něžností a sexu bylo poskrovnu, tak jsem se asi i zamiloval. . Prostě stal se ze mě nevěrník a užíval jsem si radosti nevěry. Ale věděl jsem, že chci žít život s rodinou, který žiju – dobře nám vše funguje včt. tchýně a mých rodičů…. Renata po pár týdnech začala vymýšlet scénáře naší společné budoucnosti, a tak jsem vcelku rychle pochopil, že je čas dát se na ústup. Pavla mi začala dělat scény, psala mi smsky dnem i nocí a vyhrožovala, že vše sdělí mé ženě. V té chvíli jsem si moc přál, aby se žena nic nedozvěděla. Bohužel Renata se nedala zastavit a mé ženě ukázala jak emaily tak vytištěné SMSky z doby flirtu i mé zamilovanosti. No a tehdy jsem začal prožívat odvrácenou stranu nevěry. “

A tady si položme otázku, stojí Vám pár chvil radosti za riskování důvěry v původním, oficiálním vztahu?

Může být vztah před nevěrou a po nevěře stejný?

Jak reagovat na prozrazenou nevěru ?

Obvykle původní vztah dostane silnou ránu. Pokud žena dokáže nevěru přijmout jako zkušenost, dokáže mít nadhled, má manželství šanci. Některá manželka se však zhroutí do svého bolestínství a ublíženosti, důvěru není schopna obnovit, pak takové manželství je spíše o přežívání než o radosti. Fajn by bylo, kdyby žena přijala spoluzodpovědnost a obnovila něžnosti vůči manželovi, které ve vztahu chyběly.

Samozřejmě, že předpokládáme, že manžel poskytne manželce možnost ověřovat si jeho důvěryhodnost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.