Při rozvodu je lepší se dohodnout, vyjde to levněji

8.9.2016 | autor: Redakce PŽ

V životě se to bohužel stává a jednoho dne můžete zjistit, že vám to v manželství neklape, rozcházejí se vaše potřeby, názory a veškeré pocity zamilovanosti jsou pryč. Láska, porozumění a tolerance vymizely, můžete mít pocit, že žijete jako přátelé nebo naopak svůj protějšek začínáte nenávidět a nesnesete být v jeho blízkosti. Ať je důvod jakýkoli, pokud začínáte pomýšlet na to, že rozvod je jediným rozumným řešením a východiskem, je čas vyhledat právní pomoc. O to víc se vám bude právník hodit, jsou-li v manželství malé děti, majetek a nemáte předmanželskou smlouvu.

Přátelská dohoda je při rozvodu výhodou

Předtím než vyhledáte právníka, si ujasněte vaši představu o tom, jak by mělo rozvodové řízení probíhat. Důležitým bodem je vědomí, jestli je možné se s partnerem domluvit, či nikoliv. Přístup k rozvodu v přátelském duchu ušetří nejen finance na obou stranách, ale i nervy a čas. Dohoda je rychlejší při vypořádání společného majetku, svěření dětí do péče a výživném v případě nezletilých dětí. I když řešíte rozvod manželství dohodou, čemuž musí odpovídat znění a úprava všech dokumentů k rozvodu, jedná se o minimálně nepříjemnou, mnohdy i bolestnou zkušenost.

Předmanželská smlouva není nutností

Většina manželských párů se bere z lásky a v tu chvíli možnost sepsání předmanželské smlouvy neřeší. Předmanželská smluvní úprava nemusí však rozvod ulehčit či urychlit, i když je na základě statistiky dnešní rozvodovosti doporučována. Podle zákona se společné jmění manželů, pokud manželé neřešili majetek a děti před vstupem do manželství, po rozvodu vypořádává podle stanovených pravidel na polovinu. Starosti a nemalé výdaje ušetří vstřícnost a ochota se dohodnout a rozejít v dobrém. Právní poradenství či konzultaci nabízí i právník JUDr. Petr Kazda, kterého můžete oslovit online nebo si sjednat schůzku v Praze, Nymburku a Poděbradech.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.