Přípravy na svatbu

6.3.2009 | autor:

Přípravy na svatbu

Svatební den je jeden z nejvýznamnějších dnů v životě člověka. Okamžik, kdy si dva mladí lidé řeknou své „ano“, a promění tak svou lásku ve formální svazek, jistě stojí za pozornost. Je pochopitelné, že oba mají trému a oba se chtějí obzvlášť líbit tomu druhému. Oba si přejí, aby celý den náležitě „klapl“, nikde se nic nezadrhlo a vše běželo jako na drátku. Toto přání se ale nevyplní bez náležitého úsilí. Co je tedy nutné před svatbou zařídit?

Zvolte si druh obřadu

Samozřejmě záleží na tom, jakou svatbu chcete mít. Pokud si přejete jen intimní svatbu – novomanželé, rodiče a svědci – není tolik příprav zapotřebí. Některé věci se ale tak jako tak nemění.

Úplně první krok, který byste měli učinit, je rozhodnout se, kde chcete obřad mít – zda na radnici, v kostele či na nějakém jiném neobvyklém místě, kontaktovat příslušné lidi a zajistit místo i termín obřadu. Pak si můžete na nějakou chvíli vydechnout.

Půl roku předem

Asi šest měsíců před svatbou byste si měli sepsat seznam hostů, kontaktovat svědky, začít přemýšlet nad svatebními dary a nenápadně začít svému okolí naznačovat, co by se vám do domácnosti hodilo. Můžete se také zamyslet nad hudbou, kontaktovat kapelu, fotografa a kameramana, vybrat si prsteny, oblečení ve svatebních salónech a pokud se chystáte hned po svatbě na zasloužené líbánky, určit si i lokalitu svatební cesty.

Tři měsíce předem

Zhruba čtvrt roku před onou velkou událostí je dobré začít vybírat místo svatební hostiny. Sestavit si jídelníček, kontaktovat kuchaře. Až budete vědět kde strávíte většinu svého svatebního dne, začněte plánovat zasedací pořádek hostů. Nutné je i zajistit svatební oznámení.

Měsíc předem

Jeden měsíc před svatbou začínáte být maličko nervozní – nebojte. To nejtěžší máte už "z krku", teď stačí doladit maličkosti. Rozešlete svatební oznámení, domluvte květiny, družičky, zákusky, ovoce a svatební dort. Nezapomeňte koupit stužky a myrty na výzdobu aut.

Před obřadem

Těsně před obřadem nezapomeňte vyzvednout prsteny, zajistit doklady potřebné k sňatku a znovu kontaktovat všechny důležité osoby a ověřit si, jestli mohou přijít a se svatbou počítají. Pak už vás čeká jeden z vašich velkých dnů. Nemějte strach, všechno dobře dopadne!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.