Internetová seznamka není pro zoufalce, říká autorka knihy o seznamování

6.12.2012 | autor: Redakce PŽ

Internetová seznamka není pro zoufalce, říká autorka knihy o seznamování

Nejdříve napsala o seznamování knihu, teď otvírá s manželem vlastní seznamku. Šestačtyřicetiletá Hana Vovsová chce dávat ženám i mužům všeho věku naději. „S partnerem je život zajímavější a přínosnější,“ říká přesvědčivě.

Zkušenosti ze svého soukromého života úspěšně zúročila v životě profesním. „Když  jsem se ve čtyřiceti letech rozvedla, věděla jsem, že sama zůstat nechci. Vůbec jsem ale nevěděla, kde a jak bych mohla nového partnera potkat,“ popisuje Vovsová životní situaci, v níž se před šesti lety nacházela. Nejprve se snažila seznámit se s někým „jen tak“, ale protože bydlela v malém městě, nedařilo se jí to. „Hledala jsem dva roky, ale teprve posledního tři čtvrtě roku to bylo opravdu cíleně,“ přiznává.

Jak se vlastně hledá partner?

Bývalá pedagožka si uvědomila, že vlastně ani neví, o jakého partnera stojí. „Když nevíte, co hledáte, jen těžko to najdete. Tou dobou jsem studovala semináře osobního rozvoje, kde jsem si srovnala, co je pro mě důležité a co ne. A pustila jsem se do hledání partnera opravdu s vervou,“ vzpomíná Vovsová. Překonala obavy ze seznamování na internetu a byla překvapená, kolik nových možností se jí otevřelo. „Dříve jsem si myslela, že přes internet se seznamují jen zoufalci, ale změnila jsem názor. Vždyť kde jinde má dnes člověk možnost seznámit se s tolika muži či ženami, než právě prostřednictvím internetové seznamky,“ říká.

Randíček absolvovala opravdu spoustu. „Všude uvádím číslo padesát šest, k němuž jsem se zpětně dopracovala. Ale je možné, že některá schůzka byla natolik nezajímavá, že mi vůbec neutkvěla v paměti,“ směje se Vovsová.

Úspěšná knižní prvotina o seznamování na internetu

K této retrospekci ji přimělo rozhodnutí napsat knihu. „Po jedné neúspěšné schůzce jsem si prostě řekla, že když se mi partnera přes internet podaří najít, napíšu o tom knížku,“ vysvětluje prvotní impulz, který vedl k napsání knihy Láska na první kliknutí aneb Jak hledat a najít partnera. „Je to vlastně takový manuál pro všechny, kdo si hledají partnera přes internet, ale stejně dobře ho mohou využít i ti, kdo dávají přednost klasickému způsobu seznamování. Kromě praktických rad a spousty osobních zkušeností je cílem knihy také má snaha ukázat, že na seznámení není nikdy pozdě a že je důležité to nevzdat,“ říká autorka.

Na padesáté šesté schůzce Hana Vovsová nakonec svého nového muže skutečně potkala. „Jirka mi na prvním rande připadal jako bručoun, ale dala jsem mu ještě šanci. Za dva měsíce jsem se k němu nastěhovala, do roka jsme se vzali a teď už jsme spolu přes čtyři roky,“ říká. Dle jejího názoru mnoho lidí dá na první dojem a k dalšímu rande se ani nepropracuje. „Lidé často při seznamování čekají, že poznají „toho pravého“. Ale to je omyl. Takové to obrovské jiskření se málokdy koná. Když vám nevadí nic zásadního a setkání je příjemné, vyplatí se domluvit si další schůzku,“ popisuje svou zkušenost.

Inspirace pro hledající

Vtipnou historkou, kterou ráda dává k dobru, je nikdy neuskutečněné setkání s mužem, s nímž si psala ještě před Jiřím. „Několikrát jsme se domluvili na schůzce, ale vždy ji zrušil. Když mě pak žádal o další, napsala jsem mu, že už jsem partnera našla. Přišel mi od něj rozčílený e-mail, v němž se odvolával na spravedlnost, že přece on byl na řadě dřív,“ směje se Vovsová.

Kniha má úspěch a autorce stále přicházejí dopisy od čtenářů a čtenářek, které ovlivnila. „Často mi děkují za to, že jsem jim pomohla otevřít oči a zbourat negativní představy o internetových seznamkách. A mnoho z nich mi také psalo, že jim kniha dodávala optimismus, když se vraceli z neúspěšných schůzek. Když jsem to dokázala já, dokážou to i oni,“ říká spisovatelka.

Nový projekt: seznamovací agentura

Knížka byla ovšem jen začátek. V současné době chystá Vovsová spolu se svým manželem nový, rozsáhlejší projekt. „Založila jsem Osobní seznamku, seznamovací agenturu, která mi v době mého hledání tolik chyběla,“ prozrazuje motivaci, s níž se do projektu pustila. Postrádala totiž efektivní příležitost, jak se setkat s více partnery naráz a zároveň v bezpečném prostředí. „Klademe důraz na to, aby přístup k lidem byl individuální. Aby měl každý dost času potencionálního partnera poznat, žádná honička,“ říká.

Seznamovací večery za účasti life-koučky a s živou diskuzí o vztazích začínají v agentuře od září. „Do budoucna chystáme i jiné aktivity. Například seznamovací taneční večery, kola nebo sjíždění řeky,“ popisuje plány Vovsová.

Autor: Johana MikešováAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.