Štědrovečerní romantika

23.12.2009 | autor:

Štědrovečerní romantikaVánoce patří k těm nejromantičtějším svátkům. Není se čemu divit - konec roku s sebou přináší každoroční rekapitulaci uplynulého roku, dlouhé zimní večery poněkud melancholickou náladu a všechny ty svíčky, pohádky a romantické filmy, které Vánoce vyplňují, v nás probouzejí něhu a potřebu toho, abychom tyto svátky strávili s těmi, které máme rádi. Pokud si štědrovečerní nadělování chcete s partnerem či manželem užít jinak, než je obvyklé, můžete pro něj či pro ni přichystat opravdovou štědrovečerní romantiku zakončenou milováním.


Začněte večeří

Nebyly by to Vánoce a Štědrý den bez tradiční české štědrovečerní večeře. Ta se sice v mnoha domácnostech malinko liší, ale většinou se skládá z rybí či hrachové polévky, bramborového salátu a kapra či jiné ryby, řízku nebo klobásy. Pokud chcete pravou vánoční romantiku, neměli byste tradiční večeři vynechat, přestože tato večeře rozhodně nepatří k těm lehčím jídlům. S plným žaludkem se však člověk cítí víc v pohodě, takže pokud se zbytečně nepřejíte, nemělo by ani toto těžké jídlo vaše štědrovečerní plány zhatit. Nezapomeňte prostírat na vánočně vyzdobený stůl. Večeře při svíčkách vždy navodí romantickou a sváteční atmosféru. Nezapomínejte na dlouhý a hluboký pohled do očí a občasné „náhodné" doteky rukou nebo nenápadné zavadění svou nohou o tu partnerovu.

Pokračujte rozbalováním dárků

Rozbalováním dárků pod stromečkem pokračujte v romantické předehře. Váš partner přitom stále nemusí vědět, že chystáte něco speciálního, měl by ale na vaše chování reagovat. V ideálním případě byste v něm měli vyvolat zájem a rozechvění, aby pochopil, že může čekat něco dalšího než obvyklou náplň Štědrého večera. Dárky rozbalujte společně, povídejte si, pokračujte v elektrizujících dotycích. Občas partnera lehce polibte na ústa, na ucho či na krk. Tato místa jsou totiž extrémně vzrušivá, zvlášť když je váš polibek jen tak „mimochodem".

Vrchol Štědrého večera

Po rozbalování dárků většinou následuje pohodový večer, který jedni tráví zkoušením dárků, jiní u televize či jinak. V této chvíli však vy popusťte uzdu své fantazii a nechte promlouvat romantickou část svého já. Můžete například zapálit další svíčky a sami na sebe uvázat mašli - mohl si snad váš partner přát k Vánocům něco lepšího než právě vás? Když si vás takto „rozbalí", překvapte ho třeba romantickou koupelí při svíčkách nebo něžným milováním pod Vánočním stromečkem. Jste-li žena, zaručeně svého partnera potěšíte novým prádýlkem, jste-li muž a máte-li v úmyslu požádat svou partnerku o ruku, je právě Štědrý večer jistě ta pravá příležitost k splnění jejího (i vašeho) romantického snu.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.