Vztah je jako květina: bez péče hyne

3.4.2009 | autor: Redakce PŽ

Vztah je jako květina: bez péče hyne

Podle sociologických výzkumů je nejčastější příčinou rozchodů nevěra. Přitom to začíná vždycky stejně. Partneři omezí komunikaci, jeden na druhého nemá čas, začínají pracovat přesčasy v práci a když se večer sejdou u televize, jejich rozhovor se omezuje na pouhé: „Jak bylo v práci?“ „Dobrý, no... A ty?“ „Jo, taky dobrý...“. Než se pak nadějí, je jejich vztah v troskách. Co dělat proto, aby právě ten váš vztah takto neskončil?

Možná si neuvědomujeme, že do vztahu je potřeba investovat. Většinou se ale investice vyplácí: výsledkem je láska, starost o druhého i něžnost, se kterou jste opečováváni.

Pokud ale lidé přestanou o svůj vztah pečovat, může se lehce stát, že se stane nefunkčním. Někdy trvá rozpad lásky dlouhou dobu, jindy je však jeho nástup naprosto nečekaný a člověk pak sedí s hlavou v dlaních a ptá se sám sebe: „Proč? Proč se to stalo? Proč zrovna mně?“ Méně lidí však hledá odpověď na otázku JAK. Jak jsem mohl(a) tomuto zabránit? Co jsem udělal(a) špatně?

Všímejte si drobností

Přitom stačí maličkosti. Ukažte tomu druhému, že na něj myslíte. Nastavte mu třeba do mobilu upomínku, ve které mu připomenete, že ho milujete, nebo jako spořič obrazovky nastavte nějaký pěkný text. Až vaše drahá polovička na chvíli odejde, bude po svém návratu mile překvapena. Nebo na zrcadlo v koupelně napiště krátký vzkaz, třeba ve smyslu, že právě kouká na člověka, kterého vy milujete.

Jistě budete vynalézaví a uvidíte, že ten nespočet drobností přinese kýžené ovoce: partner bude nejen potěšen, ale uvědomí si i to, že pro vás vztah hodně znamená a že jste ochotni do něj investovat. Protože vztah je jako květina, která bez péče hyne.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.