Jak správně čistit terárium, kde chováme hada

30.11.2023 | autor: Redakce PŽ

Jak správně čistit terárium, kde chováme hada

Čištění terária, ve kterém chováte hada, je důležité pro udržení zdravého a bezpečného prostředí pro vašeho mazlíčka. Zde jsou kroky, jak správně čistit terárium:

Příprava

Připravte si potřebné materiály: Měli byste mít po ruce dezinfekční čisticí prostředek vhodný pro terária, teplou vodu, houby nebo čisticí hadříky, a nádobu nebo jiný bezpečný prostor pro dočasné umístění hada.

Bezpečné umístění hada: Před začátkem čištění umístěte hada do bezpečného dočasného domova, například do přenosného boxu.

Čištění

Odstranění dekorací a substrátu: Vyjměte veškeré dekorace, úkryty, misky na vodu a jídlo a substrát. Substrát by měl být vyměněn za nový, pokud není určen k opětovnému použití.

Čištění povrchů: Použijte vhodný dezinfekční prostředek pro terária a teplou vodu k důkladnému umytí všech vnitřních povrchů terária. Při čištění buďte opatrní, abyste nedošli k poškození terária.

Čištění dekorací: Dekorace a úkryty je třeba také vyčistit. Mohou být omyty v teplé vodě a jemně očištěny od nečistot.

Opláchnutí a sušení: Po čištění důkladně opláchněte terárium čistou vodou, aby nedošlo k zanechání chemických zbytků. Následně nechte terárium důkladně vyschnout.

Opětovné vybavení terária

Vložení nového substrátu: Rozprostřete nový substrát rovnoměrně po dně terária.

Návrat dekorací a příslušenství: Vraťte všechny dekorace, úkryty a misky zpět do terária. Ujistěte se, že jsou pevně umístěny a nepředstavují riziko pádu na hada.

Návrat hada: Po úplném vyschnutí terária a jeho vybavení můžete bezpečně vrátit hada zpět do jeho domova.

TIP: Terárium koupíte na aluhobby.cz

Pravidelná údržba

Denní kontrola: Denně kontrolujte terárium a odstraňujte jakékoliv zbytky jídla nebo výkaly.

Pravidelné čištění: Terárium by mělo být kompletně čištěno a substrát vyměněn alespoň jednou měsíčně, nebo častěji podle potřeby.

Důkladné a pravidelné čištění terária je klíčové pro zdraví vašeho hada a prevenci proti rozvoji bakterií a parazitů. Vždy používejte produkty a metody bezpečné pro hady, abyste zajistili jejich bezpečnost a pohodu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.