Jazykové školky se rozšiřují po celé ČR

17.1.2019 | autor: Redakce PŽ

Jazykové školky se rozšiřují po celé ČR

Sice je hezké, když maminka může být s dítětem doma co nejdéle, nicméně každé dítko potřebuje také kontakt se svými vrstevníky. Ve třech nebo čtyřech letech je tedy vhodné dát ho do školky. Tím, že si některé maminky nechávají potomky doma a do školky je posílají až v předškolním věku, jim mohou spíš uškodit.

V mateřské školce si dítě vytváří základní návyky pro svůj budoucí život. Učí se vycházet se svými vrstevníky, získávat si nové kamarády, dělit se o hračky, uklízet po sobě, poslouchat paní učitelku, fungovat bez maminky. V těch soukromých se jde navíc ještě dále. Na život v dnešním globálním světě dítko perfektně připraví třeba anglická škola v Praze.

Zdravá strava, sport a vzdělání

V prvních letech života je důležité, aby se dítko rozvíjelo ve všech směrech. Snaží se o to ve všech slušných školkách, nicméně v těch státních často nemají takové časové a finanční možnosti, aby dětem mohli dopřát stejné aktivity jako v soukromých zařízeních.

Například Maxíkova jazyková soukromá školka Praha 5 s dětmi chodí do bazénu, na sportovní gymnastiku, koně, jógu nebo hudební kroužek. K tomu všemu dbá na zdravé stravování a samozřejmě vzdělávání. Děti přichází do styku s rodilými mluvčími angličtiny. Nečeká je žádná nudná výuka, anglický mluvčí si s nimi hraje a povídá stejně jako to dělají české učitelky, aby si jazyk osvojily přirozenou cestou.

O soukromou výuku je zájem

Soukromá školka nabídne v drtivé většině případů lepší vzdělání než státní. Je to dané nejen možnostmi aktivit, ale i tím, že na jednu učitelku připadá méně dětí. Ta pak má na dítka více času, každého individuálně pozná a ví, jak k němu přistupovat. Soukromé mateřské školky rozhodně nejsou výsadou hlavního města, například mateřská školka Kladno je u rodičů vyhlášená. Školné není závratné, kladenská školka funguje ve spolupráci s Evropským sociálním fondem, díky čemuž si může dovolit žádat od rodičů přijatelné částky. A do čeho jiného by měl člověk investovat než do vzdělání svých dětí?



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.