Chytré vaření v inteligentní domácnosti

30.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Chytré vaření v inteligentní domácnosti

Plánujete investici do kuchyně na míru? Ať už disponujete malým nebo velkým prostorem, za zvážení stojí více než uspořádání a vzhled nábytku. Samozřejmou součástí každé kuchyně jsou totiž spotřebiče aneb pomocníci nejen pro přípravu chutných pokrmů. A protože doba jde neustále kupředu, můžete i vy jít s dobou.

Jistě už jste slyšeli o chytré domácnosti, ve které můžete většinu elektroniky ovládat pomocí aplikace na vašem smart telefonu – odkudkoli. Chcete-li vybudovat kuchyni snů podle nejnovějších trendů, popřemýšlejte o inteligentních přístrojích. Ty vám totiž usnadní nejen vaření, ale i život.

Kuchyňská studia představují možnosti nové generace – protože i každodenní rutina může být zábava, zejména díky chytrým pomocníkům. Co všechno je dnes v kuchyni možné? Možná budete překvapeni, kolik kuchyňských spotřebičů se chlubí přívlastkem smart a co všechno dokáží – spolu s vámi.

Lednice, se kterou vám nic nebude chybět

Bez chladničky se neobejde žádná domácnost, protože je to nejlepší možnost, jak uchovat potraviny dlouho čerstvé. Představte si však speciální druh lednice, který vás informuje o chybějících potravinách, nabídne vám recepty pro přípravu večeře a ještě vás upozorní na případné výpadky proudů. Nízká spotřeba je pak naprostou samozřejmostí.

Inteligentní lednici můžete ovládat prostřednictvím telefonu nebo tabletu – je to snadné. Jak soužití s chytrou chladničkou vypadá v praxi? Nemusíte spěchat z práce, abyste zjistili, co jste zapomněli nakoupit. Jednoduše to zjistíte pomocí pár kliknutí na vašem telefonu a při cestě domů nakoupíte vše, co je potřeba.

Čisté nádobí snadno a rychle

V moderní kuchyni by neměla chybět praktická myčka na nádobí. Čím modernější model, tím chytřejší funkce. Ano, i myčka na nádobí vám může pomoci ušetřit čas. Inteligentní nastavení vám umožní odkudkoli zapnout jeden z programů.

Pokud si nevíte rady, můžete využít funkci asistenta, který za vás nastaví správný mycí systém podle znečištění, množství a druhu nádobí. Myčka je navíc natolik chytrá, že vás upozorní na chybějící tablety nebo nutnost spustit čistící a ošetřující program. A co zůstane na vás? Snad jen vložit špinavé nádobí a dát si sklenici vína.

Pečení je hra

Inteligentní trouby současnosti potěší každou gurmánskou rodinu. O své zážitky v kuchyni nepřijdete – jen urychlíte dobu strávenou přípravou pokrmů, abyste si mohli vychutnat jejich servírování a “spořádání”. Chytrá trouba funguje na bázi senzorů. Umí rozeznat, jaký typ potraviny jste do ní vložili a sama nastaví stupně a dobu pečení.

Samočištění, udržování teploty hotových pokrmů a neustálá cirkulace vzduchu patří mezi samozřejmé vlastnosti nejmodernější trouby. Upečete své nejoblíbenější jídlo, aniž byste ho museli hlídat. Prostě vyčkejte na sms – tu vám totiž samotná trouba zašle, jakmile bude hotový pokrm doslova k nakousnutí.

Káva na povel

Kuchyně bez kávovaru? V domácnosti milovníků kávy by to nešlo. Inovativní přístroj na přípravu espressa a dalších kávových specialit může nahradit vašeho osobního baristu. Chytré automatické kávovary totiž mohou připravit váš oblíbený nápoj ještě před vaším příchodem domů. Stačí pár kliků v aplikaci, která je propojená přímo s kávovarem. Uložte si svůj oblíbený kávový drink a kdykoli budete mít chuť, stačí zadat příkaz.

 

Aplikace, která se neztratí

A kromě chytrých spotřebičů můžete vsadit také na chytré aplikace. Některé se právě v kuchyni neztratí. Za zmínku stojí aplikace Listonic. Ta totiž nahradí tradiční nákupní seznamy, které se tak rády ztrácejí. Listonic je v podstatě chytrý nákupní seznam, který vám usnadní  vytváření seznamů nezbytných položek, sečte za vás celkovou cenu budoucího nákupu – a na to vše stačí opět pár ťuknutí na displej telefonu.

A nejchytřejší funkce? Přece sdílení ostatním členům rodiny... Nejenže se seznam neztratí, ale už se nestane, že by vám chyběly potraviny pro přípravu rodinného oběda nebo dezertu, na který máte zálusk. Jak se zdá, chytré spotřebiče, aplikace a internet tady nejsou jen k usnadnění lidských životů. To nejdůležitější, co umí, je ušetřit čas – a ten je k nezaplacení.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.