Horké nápoje, které zahřejí na těle i na duši

8.4.2017 | autor: Redakce PŽ

Současné mrazivé počasí dává našemu organismu pořádně zabrat. A tak hledáme nejrůznější způsoby, jak se v těchto zimních dnech alespoň trochu zahřát. Když ale ani vrstva oblečení navíc, ani horká vana nezabírají, je třeba prohřát naše prokřehlé tělo zevnitř. Na alkohol však rovnou zapomeňte - punč, grog či „svařák“ vás totiž zahřejí jenom pocitově, ve skutečnosti však vnitřní teplota klesá, doslova vám tak pouští zimu do těla. Místo toho vsaďte na nealkoholické horké nápoje, které vám nejen dodají teplo, ale navíc mají spoustu dalších prospěšných účinků pro váš organismus.

Nápoj číslo jedna

Ideálním nápojem do mrazu je čaj. A vůbec přitom nezáleží na tom, jestli preferujete ten v sáčku nebo naopak upřednostňujete sypaný čaj, jestli si pochutnáváte na ovocném, černém nebo zeleném, dochucujete ho medem, cukrem nebo citronem. O výsledku totiž rozhoduje kvalita suroviny a také samotná příprava, včetně doby louhování. Sortiment čajů je dnes víc než široký, k dostání jsou v různých druzích, chutích i vůních, proto je někdy těžké vybrat ten pravý. Vedle rozhodně nešlápnete se sypanými čaji Harney & Sons a s oblíbenými čaji značky Ahmad, na kterých si pochutnávají i opravdoví fajnšmekři.

S kávou opatrně

Zpříjemnit mrazivé zimní dny si můžete také horkou kávou, která vám díky obsahu kofeinu rychle dodá potřebnou dávku povzbuzení. Pro vonící nápoj par excellence se nemusíte vydávat do kavárny, díky moderním profesionálním automatickým kávovarům si ho snadno a rychle připravíte i v pohodlí vašeho domova. Často stačí jen zmáčknout jedno tlačítko a šikovný pomocník se o všechno ostatní postará – namele, upěchuje, spaří, odměří správné množství vody a vynikající espresso je na světě. Vykouzlit lahodnou kávu, která uspokojí hlavně milovníky výraznějších chutí, umí také jednoduché a praktické moka kávovary, které nabývají na popularitě. Zatímco v Itálii tyto konvičky nechybí téměř v žádné domácnosti, u nás se začaly zabydlovat teprve nedávno. Protože káva obsahuje vysoké množství kofeinu, musí si její konzumaci odpírat lidé s vysokým tlakem, kardiaci a také těhotné ženy. Pokud se jí ale přesto vzdát nedokážou, pak mohou vsadit na bezkofeinovou kávu. Její příprava je naprosto identická s klasickou kávou, stačit bude jakýkoli kávovar. Tak, připravte si lahodný vonící nápoj a prohřejte vaše tělo i duši!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.