Aby vám průjem nezkazil dovolenou

13.7.2018 | autor: Redakce PŽ

Průjem rozhodně není ničím příjemným. Pěkně zavařit nám může i v domácím prostředí. A ještě víc vrásek nadělá, když nás přepadne na dovolené.

Jsou země, ve kterých průjmová onemocnění přepadnou snad každého turistu. Klasikou je egyptská faraonova pomsta, jež nás dokáže připoutat k toaletní míse na několik dní.

Vybavte se arzenálem protiprůjmových léků

Další zemí, ve které na turisty číhají nemilé trávicí potíže, je Turecko. A spousta dalších. Stačí se napít kontaminované vody, dokonce pozřít list salátu, jenž byl špatnou vodou umytý, a potíže na sebe nenechají dlouho čekat. Pak bude zapotřebí rychle zasáhnout. 

Do kufru si zabalte léky proti průjmu

Rozhodně tedy na dovolenou nevyrážejte bez léků proti průjmu. Zabírá černé uhlí (Carbosorb nebo Carbocit), účinné bývá i Immodium ve formě tablet. Mějte na paměti, že léčba průjmu musí být zahájena ihned po projevení prvních problémů. Tím to ale nekončí.

Pozor na dehydrataci!

Průjem je nebezpečný z několika důvodů. V první řadě nás může nás dehydrovat – proto je při průjmu důležité tělu dodávat tekutiny. Dalším vážným rizikem je narušení střevní mikroflóry.

Pečujte o svou střevní mikroflóru

Málokdo si uvědomuje, jak je střevní mikroflóra pro lidské zdraví důležitá. Víte třeba, že má zásadní vliv na naši imunitu? Ona je dokonce naším největším imunitním orgánem. Jako taková rozhoduje o tom, jestli budeme zdraví jako řípy, nebo onemocníme. Už z toho důvodu bychom měli udělat vše pro to, abychom ji měli v perfektním stavu.

Klíč ke zdraví

Jsou to právě průjmová onemocnění, která ji mohou vážně narušit. Ba dokonce ji mohou přímo poničit. Naštěstí existují způsoby, jak tomu zabránit. Klíčem ke zdravé mikroflóře jsou tzv. probiotika, prebiotika a eubiotika.

Probiotika, prebiotika a eubiotika

Probiotika jsou živé kultury, které v podstatě brání množení škodlivých mikroorganismů ve střevech. Růst a množení probiotik umožňují prebiotika a eubiotika. A ta je možné tělu dodat prostřednictvím speciálních přípravků, jakým je například Hylak Forte, který dokáže upravit střevní sliznici, a tím umožnit návrat prospěšných bakterií do střeva. Jinými slovy řečeno, Hylak Forte průjmu nedovolí, aby vám poničil střevní mikroflóru. Proto by měl mít nejenom v cestovní lékárničce své přední místo. 



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.