Aktuality z oblasti domácí zdravotní péči

1.7.2024 | autor: Redakce PŽ

 Aktuality z oblasti domácí zdravotní péči

Domníváte se, že domácí zdravotní péče se omezuje jen na základní ošetření jako převazy, odběry krve, či aplikaci injekcí? Tento pohled byl typický při zavádění domácí zdravotní péčedo praxe, ale situace se od té doby výrazně změnila. Zvláště po zkušenostech s pandemií covidu si jak pacienti, tak zdravotnická zařízení a lékaři více uvědomují význam a nezastupitelnost tohoto způsobu péče. Tento typ léčby sice není vhodný pro každého, ale umožňuje poskytování klasické i intenzivní péče přímo v domácím prostředí, včetně služeb jako jsou domácí umělá plicní ventilaceči domácí hemodialýza.

Domácí zdravotní péče není omezena pouze na starší osoby, jak se stále mnoho lidí mylně domnívá. Služby jsou dostupné pro pacienty všech věkových kategorií, od kojenců až po seniory. Vhodnost domácí péče posuzuje ošetřující lékař na základě aktuálního zdravotního stavu pacienta, který by měl být stabilní a nevyžadovat nepřetržitou nemocniční péči. Domácí zdravotní péče je zvláště vhodná pro pacienty v rekonvalescenci po těžkých onemocněních nebo úrazech. Pokud lékař domácí péči předepíše, náklady na ni jsou plně hrazeny standardním zdravotním pojištěním.

Jedním ze špičkových poskytovatelů domácí zdravotní péče je pražská agentura ProCare Medical. Aktivně se podílí na pilotních projektech rozšiřujících spektrum domácích zdravotních služeb. Cílem agentury je umožnit stonat doma co největšímu počtu pacientů, a proto jejich pobočky najdete v osmi krajích České republiky a po dohodě se zdravotní pojišťovnou zajistí péči i v ostatních regionech. Kromě intenzivní péče nabízejí i transport plně vybavenými sanitkami. Pacienty odvážejí na vyšetření nebo kontroly a zase je bezpečně přepravují zpět domů. Více informací o konkrétních službách i kontakty na pobočky naleznete na webu www.procare.cz.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.