Bachovy esence na problémy dnešní doby

7.3.2016 | autor: Redakce PŽ

Trpíte únavou, a přesto nemůžete večer usnout? Cítíte se vyčerpaní, nedaří se vám na nic soustředit? Tyto problémy, které v dnešní době zažívá čím dál více lidí, účinně řeší Bachovy květové esence

Bachovy kapky nesou název podle Dr. Bacha, který s originální recepturou přišel. Kdysi prodělal vážnou nemoc a došel k závěru, že nemoci těla velmi úzce souvisí s nemocemi ducha. Jinak řečeno – pozitivní mysl a duševní pohoda obvykle znamenají i fyzické zdraví.

Byliny a slunce

Základem Bachových esencí je sběr květů bylin v době jejich největšího rozkvětu. Sbírání samo o sobě je docela věda, je třeba květ opatrně odstřihnout a dát ho do vody v misce či v hrnci. Během manipulace se ho však nesmí dotknout lidská ruka, aby neztratil nic ze své čistoty.

Bylinky se pak ve vodě nechávají stát na přímém slunci (obloha musí být bez mraků), nebo se vaří na plotně. Voda se následně smíchá s brandy a vzniká tzv. Matečná tekutina důležitá pro přípravu koncentrátů. Vše je čistě přírodní.

Podle Bachových receptur se využívají například bylinky

  • čekanka obecná (mezilidské vztahy)
  • planá jabloň (láska k sobě samému)
  • řepík lékařský (otevřenost a vnitřní klid)
  • poupě jírovce (schopnost učit se)

Přehled všech bylin najdete na webu Léčivé zahrady, kde je možné Bachovy esence také zakoupit. Prodávají je samostatně, je možné si je dokonce nechat namíchat na míru vašim problémům.

Léčivá zahrada prodává všech 38 Bachových esencí od anglické firmy Healing Herbs. Nejedná se o výrobky podepsané samotným Dr. Bachem, ale receptura je přísně dodržena a díky tomu, že firma produkuje menší objem výrobků, má víc prostoru dbát na kvalitu.

Mezi nejoblíbenější Bachovy esence patří speciální Bachovy krizové kapky, které pomáhají vypořádat se s životními problémy. Jak již bylo řečeno, stav našeho těla je závislý především na psychice, a tak je třeba se správně vypořádat s agresí, zlostí, pýchou, žárlivostí a dalšími negativními emocemi. Jen tak je možné žít v harmonii.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.