Blahodárné účinky meruňkového oleje

19.9.2015 | autor:

Blahodárné účinky meruňkového oleje

Slyšeli jste někdy o meruňkovém oleji? Meruňky jako ovoce známe všichni. Je to velmi šťavnaté ovoce, které tělu dodává spoustu vitamínů a látek, které prospívají lidskému tělu. Ovšem dužina meruněk není to jediné, co můžete získat z meruněk. V peckách, které jsou běžně nevyužívané, a zahazované je hotový poklad!

Z jader, která se skrývají uvnitř meruněk, je možno získat olej, který si zaslouží vaší pozornost. Jeho blahodárné účinky jsou velmi pozitivní a možná vás překvapí, co vše meruňkový olej dokáže a umí! Jaké blahodárné účinky má meruňkový olej?

Regenerace pokožky

Z jader, která jsou uvnitř pecek, se získává meruňkový olej. Ten se lisuje za studena a získává se tak panenský olej. Meruňkový olej účinkuje velmi dobře, je možno jej aplikovat vnějším i vnitřním způsobem. Je možno jej také využívat každý den, lidskému tělu velmi prospívá. Má skvělé regenerační účinky, pomůže pleti, aby se vypnula, krásně se zregenerovala. Je také skvělým pomocníkem proti akné, má hojivé a zklidňující účinky. Z postižených míst umí odstranit zánět, je vhodný pro mastnou pleť. Výborně regeneruje a také hydratuje, pleť je poté zklidněná a krásná. Je vhodný pro jakýkoliv typ pokožky, pro suchou, citlivou a také mastnou pleť. Vyzkoušejte účinky meruňkového oleje i na vaší pleti!

 

Vhodné pro masáže a při ekzémech

Meruňkový olej má blahodárný vliv také na pokožku, která je opálená, podrážděná slunečními paprsky či dokonce spálená. Perfektně hydratuje a zklidňuje spálenou pokožku. Napětí, které se při ekzémech objevuje, umí krásně zmírnit a snížit. Meruňkový olej je možno použít také pro masírování namožených končetin, při běžných masážích, krásně celé tělo uvolní. Nezanechává po sobě žádné mastné stopy. Při vnějším požití umí meruňkový olej blahodárně působit proti rakovině, podporuje funkci krevního oběhu, jater, žlučníku, močových cest, ledvin. Pomáhá také upravovat krevní tlak, zklidňuje nervový systém. Celkově také posiluje imunitní systém. Pořiďte si meruňkový olej i vy a vyzkoušejte jeho účinky na svém těle!Autor:

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.