Guarana jako velký pomocník! Jak její sílu využít?

15.8.2015 | autor: Redakce PŽ

Guarana je liánovitá rostlina, která roste ve Venezuele a Brazílii. Pro své účinky je známá již stovky let a pokud ji ještě neznáte, je na čase se s ní seznámit. Guarana totiž dokáže nabudit lidský organismus, a tak v mnohém pomoci. Jak působí, proč a kdy ji užívat a kde ji seženete?

Guarana jako přírodní povzbuzovač

Plody Guarany obsahují kofein (guaranin). Právě díky tomu je rostlina známá jako silný přírodní aktivátor. Při pravidelné konzumaci dokáže zvyšovat aktivitu lidského organismu, bystřit smysly a podporovat i mentální procesy. Někdy jsou její účinky srovnávané s kávou. Rozdíl je ale v tom, že zatímco kofein z kávy se uvolňuje do těla rychle a působí poměrně krátce, kofein z guarany se uvolňuje postupně, takže působí déle a silněji. Jihoameričtí indiáni dokonce připisují Guaraně silné afrodiziakální účinky.

Kde je vhodné již užívat?

Guarana vám nejvíce pomůže ve chvílích, kdy potřebujete být ve skvělé kondici a potřebujete, „aby vám to myslelo“. Je vhodná pro ty kdo vykonávají psychicky či fyzicky náročné zaměstnání. Ocení ji také studenti, kteří se potřebují rychle naučit velké množství látky. Psychická pozornost je díky Guaraně velmi silná. Vhodná je i pro ty, kdo se zajímají o hubnutí. Guarana totiž oddaluje pocit hladu a současně navozuje pocit sytosti. Vhodná je i pro ty, kdo trpí na nízký krevní tlak. Guarana krevní tlak pomáhá zvyšovat. Skvělá je i pro sportovce.

Kde ji sehnat výhodně?

Naším tipem je nabídka od Naturalis. Nabízí Guaranu v čistě přírodní formě v práškové podobě. Doporučené dávkování přípravku je: 1 až 2 zarovnané čajové lžičky 1-2x denně. Guaranu v prášku je možné rozmíchat ve vodě či v ovocné i zeleninové šťávě. Je možné ji přidávat i do jídla, pozor ale, aby nebyla překročena doporučená denní dávka. Pokud by byla užívána nadměrně, mohla by narušit spánek.

Koupíte na www.superpotraviny-naturalis.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.