Jedlé nádobí vám ušetří čas při úklidu po zahradním grilování

1.6.2021 | autor: Redakce PŽ

Jedlé nádobí vám ušetří čas při úklidu po zahradním grilování

Blíží se čas zahradních párty a grilování s rodinou i přáteli. Také už se na tyto akce těšíte? A těšíte se úplně stejně rovněž na úklid, který vás druhý den po takové akci čeká? Nebo ještě ten den večer, až odejdou všichni hosté? Pravděpodobně ne. Můžete si ho však výrazně urychlit výběrem správného nádobí.

Na zahradních párty a grilování se tradičně používá jednorázové plastové nádobí, jež se uklízet nemusí. Stačí ho vyhodit. Stále se ale musíte postarat o vynesení pytle na odpadky do kontejneru – třídíte plastové nádobí, že ano? Aspoň to je nutné dělat pro naši planetu. Pokud jí ovšem chcete odlehčit ještě trochu více, na příští zahradní párty pořiďte jedlé nádobí.

Pochutnejte si na pokrmu, a pak ještě na nádobí

Jaké by to asi bylo vychutnat si horký čaj a pak se zakousnout do sušenkového kelímku? Co byste řekli na dobrý oběd a následně ještě talíř jako dezert? Jedlé kelímky a talíře dělají tohle všechno realitou.

Vyrábí se z pšeničných otrub, ovesných otrub, pšeničné mouky, cukru, vody či jablečných vláken. Některé z těchto produktů vznikají jako vedlejší při výrobě něčeho jiného, za normálních okolností by se tedy vyhodily. Takto získávají využití.

Uvařte si oběd z brček

Zní to trochu šíleně, ale jde o realitu. V nabídce mezi jedlým nádobím a příbory nechybí také jedlá brčka a tentokrát jde o těstovinový produkt. Brčko lze tedy nejdříve použít k vypití nápoje, potom si ho můžete uvařit k obědu jako těstovinu. Lze ho ale sníst i za syrova, nebo se dá hodit na kompost. Jedno je jisté – nevznikne z něj žádný odpad, jež by škodil naší planetě.

A jak jedlé nádobí chutná? Nejlépe uděláte, když ho sami ochutnáte. Jedlé talíře, míchátka na kávu, sushi hůlky, kelímky, lžičky a mnoho dalšího pořídíte na Jedlenadobi.cz. Mimochodem, je vhodné samozřejmě i pro vegetariány a vegany, neobsahuje žádné živočišné složky.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.