Nové trendy v pěstování jahod

25.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Nové trendy v pěstování jahod

Kdo by nemiloval šťavnaté a chuťově vynikající jahody? Asi každý! Pokud si je ale koupíte v některém ze supermarketů, s největší pravděpodobností se s těmito vlastnostmi setkáte jen velmi těžko. Zajít si sice můžete na samosběr anebo do přírody na lesní jahody, nicméně ty ze zahrádky vždycky chutnají nejlépe. Pokud nevíte, jakým způsobem se pustit do pěstování jahod, jste na správné adrese. Poradíme vám, co vše je třeba řešit, a soustředíme se i na nejmodernější trendy v této oblasti.

Typ jahodníku na prvním místě

Určitě byste se měli rozhodnout, jakým způsobem budete jahody pěstovat. Existuje totiž pěstování jahod přímo na záhonu, anebo v truhlíku či na balkoně. Pokud se rozhodnete pro zahradní odrůdy, stačí vám pouze dostatek místa, trocha vlastního úsilí a péče. U truhlíkových je třeba i hnojit, a to ideálně hnojivem pro květ i plod či speciální směsí na jahodník. Specifické jsou převislé jahody, u nichž není od věci vybírat i optimální prostor a konstrukci.

Výběr správné odrůdy jahod

Velmi důležitá je již samotná volba sazenice jahod. V současnosti najdeme na trhu velké množství nejrůznějších odrůd, a tak se není od věci soustředit i na to, jakou konkrétně volit. Jestliže chcete mít opravdu sladké jahody, vyplatí se třeba odrůda Darselect, která je typická světlejšími jahodami chutnajícími jako med. U ryze českého kultivaru Karmen mohou plody dosahovat hmotnosti až 200 gramů. Velké jsou i plody odrůdy Sonáta. Optimální je přečíst si základní informace přímo na specializovaném hobby webu pro pěstitele, kterým je například Nasezahrada.com.

Moderní pěstitelské postupy

Hodně důležitý je zejména výběr té správné odrůdy. Co se týká postupů, pak je poměrně známé pěstování jahod v trubce anebo na fólii. Není od věci také okolo rostlin vystlat slámu, jež pomáhá při vysoké vlhkosti a dokáže do jisté míry přitáhnout i sluneční paprsky. I vaše zahrada se může chlubit elegantním provedením sadby.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.