Stagnace při posilovacím tréninku

20.4.2018 | autor: Redakce PŽ

Stagnace při posilovacím tréninku

Asi každý to už někdy zažil a většinu cvičících to potká dříve či později. Ano, řeč je o stagnaci. Jenže jak ji prolomit? Dřít víc a víc a čekat, že se to prolomí samo? Použít známé Arnoldovo heslo "No Pain, no gain?" a dřít do úmoru než přijde zranění, nechuť či přetrénování? Na hrstku genetických talentů možná funguje přidávat a přidávat, ale obyčejný cvičenec na to musí většinou jinak.

Jak? Jedna z možností je změna. I když spíš by se slušelo napsat "dostatečná změna" či změna která přinese ten "dostatečný impuls". Koupit si nové triko a být jak magnet na holky? Tohle zřejmě nebude stačit. Čím větší změna, tím lépe. Jste zvyklí cvičit stále 10-12 opakování a pumpovat svaly středníma vahama? Zkuste jet někdy silověji a držet se do 6 opakování či si vyjet silově na 5x3 či 5x5.

Slyšeli jste už někdy o Superflushingu? Ne, nejedná se o nový super splachovač který vám vytvoří postavu snů nebo filtry na vodu díky kterým se dožijete 150 let. Superflushing je metoda kdy svaly přepumpujete 20-30ti opakováníma v sérii. Dostanete se sice na 20-30% zátěže, ale jako šok a změna pro svaly to může zafungovat. Co takhle supersérie, triset či gigantická série? Stále málo?    A  co shazované série či Power factor kde jde o cvičení v omezeném rozsahu pohybu s výrazně vyššími vahami. Či vyměňte na nějakou dobu velké činky za jednoručky. Pohrajte si s tím nebo se nechte inspirovat Crossfitem a tréninky starých kulturistických legend z minulého století.  Fantazii se meze nekladou. Jak říká Zdeňek Polhreich "udělejte si to pěkný" a to platí při cvičení dvojnásob. Jeden z častých důvodů stagnace je nuda v posilovně. Vykonávání stejných cviků, či velmi podobných den za dnem, rok za rokem vede pokud ne ke zranění a stagnaci, tak alespoň k nudě.     A to je škoda. Tak vykročte ze začarovaného kruhu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.