Účinky kyseliny hyaluronové a v jakých formách ji užívat

26.5.2021 | autor: Redakce PŽ

Účinky kyseliny hyaluronové a v jakých formách ji užívat

Mezi oblíbené produkty zejména v kosmetice patří kyselina hyaluronová. Jde o látku, která se přirozeně vyskytuje v lidském organismu a má velmi důležitou úlohu. Dokáže vázat vodu, čímž podporuje hydrataci pokožky, ale například i správnou činnost kloubů. Díky moderním výzkumům ji můžeme do těla dodávat formou doplňků stravy či v podobě koncentrovaného séra na pleť. Jaké má konkrétní účinky a jak si správně poradit s dávkováním? To se dozvíte v tomto článku.

Výživa a omlazení pokožky

Hlavním důvodem, proč mnoho lidí využívá kyselinu hyaluronovou jsou především pozitivní účinky na zpomalení procesů stárnutí, které se objevují na pleti. Jde o nejrůznější drobné vrásky i fakt, že pleť s věkem ztrácí svou elasticitu a schopnost hydratovat se. Hyaluronové sérum tak může být způsobem, jak podpořit anti-aging efekt. Hodí se pro všechny druhy pleti a je vhodné kombinovat nanášení séra s kvalitním krémem, který výsledek podpoří. Sérum nanášejte v rámci ranní či večerní péče o pleť.

Pozitivní účinky na hojení ran a fungování kloubů

Mezi další zajímavé účinky kyseliny hyaluronové patří urychlení hojení ran a jizev, kdy se tkáň dokáže správně opravit vzhledem k lepší hydrataci. Při bolestech kloubů může být hlavním důvodem právě nedostatek tekutiny, která podporuje hladké ohýbání. Právě kyselina hyaluronová tak může s tímto problémem opět trochu pomoci.

Kyselina hyaluronová v kapslích

Pro pozorování účinků, jako jsou zmírnění problémů s pálením žáhy, podpoření silných kostí či úlevu od bolestí pohybového aparátu nabídne kyselina hyaluronová tablety. Ty obsahují kvalitní hovězí kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, biotinem a zinkem. Samotná kapsle je přitom rostlinného původu pro lepší stravitelnost, rozpustnost a následnou využitelnost v organismu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.