Tipy pro snadné hubnutí

3.7.2012 | autor: Redakce PŽ

Tipy pro snadné hubnutí

Snažíte se shodit nějaké to kilo? Možná jste se dostali do stadia, kdy tělo na vaši snahu už nereaguje tak, jak by se vám líbilo. Zpočátku jde hubnutí zpravidla lehce, po určité době se však úbytek kil a centimetrů automaticky zastaví. Proč? Tělo je hubnutím vyčerpané a potřebuje si odpočinout. Jedná se o vůbec nejproblematičtější fázi při shazování nadváhy, protože není-li snaha korunována okamžitým úspěchem, snadno se vzdáváme. Zkuste na stagnující váhu vytáhnout tajné zbraně! Inspirujte se našimi tipy a nevěste hlavu – proces redukce váhy se zase brzy rozběhne na plné obrátky.

Pravidelnost se vyplácí

Jíst méně ale častěji – to je alfa omega hubnutí. Určitě jste se tímto pravidlem řídili i předtím, proto nepolevujte ani nyní. Tělo potřebuje pravidelný přísun potravy (ideálně každé tři hodiny), aby si uvědomilo, že nebude hladovět a tudíž nemusí „syslit“ tukové zásoby na horší časy. Začnete-li v této fázi podceňovat pravidelnost v jídle nebo přidáte-li znatelně na množství, objeví se obávaný jojo efekt. Nedejte mu šanci ničit vaše redukční snahy!

Ideální den

Hned po ránu si lokněte vody s kapkou citronu a udělejte si pár cviků na probuzení metabolismu. Stačí třeba dvě minuty běhat na místě, udělat si pár dřepů nebo si střihnout krátký strečink. Důležité je dát tělu najevo, že rozhodně nemíníte zahálet. Následně si smlsněte na bohaté snídani, díky níž načerpáte palivo a vydržíte být soustředění až do oběda. Pauzu mezi snídaní a obědovou pauzou vyplňte třeba nějakým ovocem nebo jogurtovým nápojem. Popíjet můžete zelený čaj – je moc chutný, prospívá srdci a cévám a navíc dokáže zrychlit metabolismus o celé čtyři procenta!

K obědu si připravte něco z bílkovin a sacharidů, ideální je maso s přílohou. Mistička zeleninového salátu k hlavnímu jídlu jistě neuškodí, naopak. Odpoledne si slupněte další menší svačinku. Metabolismus zrychlíte také pravidelným cvičením, tudíž si odpoledně vyhraďte chvilku na menší cvičení. Pokud jste po práci unavení, zkuste se přemluvit alespoň k rychlé krátké procházce. Krásně si tak vyčistíte hlavu a uděláte něco pro své zdraví. Můžete si také jít zaplavat, vydat se na projížďku na kole nebo zamířit do posilovny, možností máte nepřeberné množství. K večeři si naservírujte více bílkovin a zeleniny a méně sacharidů. Poslední pravidlo? Neponocujte! Kvalitní spánek je pro organismus nedocenitelný

Změňte pohyb!

Zastavilo-li se vám hubnutí, můžete mu dopomoci rozhýbat se také změnou sportu. Odborníci se shodují, že po čtyřech až šesti týdnech určitého druhu pohybu si tělo na zátěž zvykne a přestává reagovat. Chcete-li udržet svaly v kondici, zkuste jednou za čas obměnit trénink v posilovně, přidejte si do repertoáru nový druh cvičení a zaměřte se na jiné cviky, než normálně provádíte. Ideální na zrychlení metabolismu je třeba kruhový trénink nebo střídání posilovacích částí s aerobními. Jste-li spíše na dynamické sporty, zkuste se poohlédnout třeba po lekcích pilates, k józe přidejte například plavání, k cyklistice tanec a tak dále.

Okořeňte si život

Není žádným tajemstvím, že určité druhy koření dokáží jednorázově zrychlit lidský metabolismus. Zkuste do svého repertoáru jednou za čas přidat pálivou papriku, zázvor, kurkumu, česnek nebo koriandr.

Relaxujte

Nepodceňujte také odpočinek. Aby metabolismus fungoval na plné obrátky, potřebuje určitou rovnováhu. Dopřejte si alespoň pár minut denně jen pro sebe a využijte je k jakékoli činnosti, při které si skvěle odpočinete. Pro někoho to může být sauna, pro jiného třeba četba knihy, poslech hudby nebo třeba práce na zahrádce. Účelem je dopřát tělu pravidelnou dávku relaxace.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.