Je lepší analogový nebo digitální záznam hudby?

Je lepší analogový nebo digitální záznam hudby?

Již od chvíle, kdy na trh přišly první CD, probíhá debata o tom, zda je lepší analogový nebo digitální záznam zvuku. Jak to tak vypadá, nezdá se, že by toto dilema mělo nějaké řešení. Každý ze systémů má své výhody i nevýhody. Ale pokud vás poslech hudby opravdu baví, měli byste alespoň vyzkoušet zážitek, který nabízí analogová technologie.

více

Městské divadlo Brno: Bídníci

Muzikálová verze Bídníků přitahuje návštěvníky odedávna nejen svou chytlavou melodií a do češtiny skvěle přeloženým textem, ale i příběhem samotným. Příběhem dobrých lidí i pokřivených charakterů, silných lidských osudů a především velké lásky. Pod taktovkou režiséra Stanislava Mošy Městského divadla Brno se rozezpívává příběh plný vášní, lásky a cti.
celý článek komentářů (0)

Iva Marešová: Na křídlech koní

Ivu Marešovou většina z nás zná jako zpěvačku královéhradecké skupiny Deset očí, představitelku Ginevry z muzikálu Exkalibur nebo jako Dámu s kaméliemi. Teď však natočila spolu se skupinou 999 album na Křídlech koní, na kterém s ní spolupracovali skvělí muzikanti jako Michael Vašíček, Jaroslav Friedl, Karel Macálka, Jíra Meisner, Petr Toman a v neposlední řadě i Michal Pavlíček, známý rocker a představitel špičkové akustické hudby v Česku, který se podílel na složení hudby.
celý článek komentářů (0)

Strážci: letošní tahák kin

Představte si svět osmdesátých let na pokraji nukleární války mezi USA a Ruskem. Představte si svět plný zločinu a touhy po moci. Ani bývalí strážcové, které si americký režim tolik hýčkal, na tom nemohou nic změnit. Z ústraní se ale vynoří spolu se zprávou vraždy bývalého superhrdiny Komedianta. Kdo a proč usiluje bývalým parťákům o život?
celý článek komentářů (0)

Filmový festival Jeden svět

"Před dvaceti lety jste přišli do svobody, teď ukažte, jak s ní umíte naložit." Filmový festival Jeden svět je letos věnován generaci 89, generaci, která období komunismu nepamatuje a do které byla a je vkládána velká naděje. Dokumenty s tématikou lidských práv se budou během března promítat ve všech velkých českých městech, doprovázeny řadou kulturních akcí jako třeba výstavami, divadelními představeními, besedami nebo přednáškami.
celý článek komentářů (0)

U2: nová deska a 3D

U2: nová deska a 3DZa opravdové průkopníky světa hudby můžeme označit irskou rockovou skupinu U2. Program mají věru nabitý. S obdivuhodnou jistotou koncertují po celém světě, dokonce i před prezidentem Obamou, jako první promítají hudební dokument ve 3D a z prvního singlu Get On Your Boots z nové desky No Line On The Horizon zaznívá mírně experimentální tón. Veřejnost toto nové album očekává s netrpělivostí, které se po pětileté odmlce není co divit.
celý článek komentářů (0)

Mamma mia!

Mamma mia!Po velkém ohlasu, který vzbudil muzikálový film Mamma mia!, se dostávají písně švédské čtyřky ABBA opět do širšího povědomí. Muzikál jako takový existuje již mnohem déle a na jaře se po dvouleté pomlce vrátí opět do Prahy.
celý článek komentářů (0)

Iné Kafe naposledy v Praze

Iné Kafe naposledy v PrazeSlovenská skupina Iné Kafe na počátku roku 2006 ukončila svoji činnost kvůli letecké kariéře jednoho z předních kytaristů a zpěváků Vratka Rohoně. Teď se však na nesčetné žádosti fanoušků odhodlala k zorganizování dvou posledních živých koncertů – v Bratislavě a po ohlasech příznivců z Česka i v Praze. Fanoušci této slovenské skupiny tak mají unikátní možnost nejen opět vidět své oblíbené zpěváky, ale i slyšet svoji oblíbenou hudbu ještě jednou na živo.
celý článek komentářů (0)

Největší hity Abby zazní v Praze

Největší hity Abby zazní v PrazeMezi nejočekávanější hudební události počátku roku patří nepochybně „návrat ABBY“. Lesklé kostýmy, kterými se v době slávy ABBA pyšnila, na pódiu slavná čtyřka a kolem dokola zní ty největší hity jako Dancing Queen, Fernando či Mamma mia. Že by byla opravdu ABBA zpět? Ale kdepak. Je to jen její věrná kopie, Original ABBA band, jak si říkají. Své umění předvedou divákům již v polovině února v Praze a v Ostravě.
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.