Babské rady: Jak pečovat o své ruce?

8.3.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Babské rady: Jak pečovat o své ruce?

Trápí vás studené nebo vlhké ruce? Přáli byste si zjemnit kůži na rukou, zvláčnit svou pokožku? Někdy jsou babské rady tím nejlepším, co vám může pomoci rychle a efektivně vyřešit kosmetické a zdravotní problémy.

Jak zjemnit drsnou pokožku na rukou?

Máte-li vysušenou pokožku a jsou-li vaše ruce drsné a kůže na nich popraskaná, je třeba si po každém umytí rukou ruce ošetřit hodně mastným krémem. Aby byl efekt trvalejší a kůže na rukou zůstala vláčná po delší dobu, je třeba pro své ruce čas od času připravit olejovou lázeň. Zahřejte 1,5 dcl olivového nebo jiného stolního oleje a ruce v něm koupejte alespoň dvacet minut.  Zajímavé je, že velmi dobrým balzámem na drsné ruce jsou i rozmačkané teplé brambory.

Jak se zbavit zarudlosti na rukou?

Pokud máte citlivou pokožku, pak vás možná trápí zarudlé skvrny na rukou, což je nepříjemnost, které je nutné čelit zejména během chladné zimy. Řešení je poměrně snadné. Ponořte ruce na pět minut do litru teplé vody, do které jste rozmíchali polévkovou lžíci mořské soli. Tato procedura povede ke zjemnění pokožky na rukou a k odstranění zarudlých míst na nich. Nezapomeňte poté do kůže na rukou pečlivě vmasírovat krém, protože voda z ní odnímá vlhkost.

Jak zahřát své studené ruce?

Studené ruce je potřeba zahřát! Způsob, jakým podáváme ruku tomu druhému při seznámení, velice ovlivňuje první dojem, který uděláme. Můžete však mít ideálně pevný stisk, milý oční kontakt a tak dále, ale přesto nezapůsobíte dobře. Jedním z důvodů mohou být právě studené ruce. Ty svědčí o špatném krevním oběhu, vyhněte se tedy nošení těsných prstenů a rukavice si kupujte vždy o číslo větší. Prsty musí mít dostatek prostoru, aby mohly být správně prokrvovány.

Jak na vlhké ruce?

Snad ještě horší než ruce studené jsou ruce vlhké. Během dne proto nechce na vlhké ruce půl minuty proudit studenou vodu. Ruce poté dobře osušte a dlaně zasypte dětským pudrem. Na vlhké ruce velice pomáhá, když jim občas dopřejete lázeň v chladné octové vodě, šalvějovém či tympánovém odvaru.  Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.