Co nevíte o masáži lávovými kameny

12.1.2009 | autor:

Co nevíte o masáži lávovými kameny

Masáž horkými lávovými kameny je ve světě wellness v posledních letech „horkou“ novinkou. Věděli jste ale, že se jedná o metodu starou několik tisíc let? Léčivé a relaxační účinky sopečných kamenů znali již staří Číňané, Mezopotámci, Havajané a další národy. Kameny se používaly jak zahřáté, tak studené. Speciální metoda masáže lávovými kameny byla znovuobjevena teprve v minulém století. V současné době zažívá obrovský „boom“ a je jednou z nejoblíbenějších druhů masáží vůbec. Blahodárné účinky masáže horkými kameny z lávy můžete vyzkoušet i vy!

Teplý lék pro tělo i duši

Proč se k masáži používají zrovna kameny sopečného původu? Lávové kameny jsou ideální zahřívané, protože dlouho drží teplo. Druhou výhodou je jejich vysoká míra energetické vibrace, které bývají přisuzovány léčivé účinky. Zejména z těchto důvodů zařazuje v poslední době čím dál více wellness center a masážních salonů právě tento druh masáže do své nabídky. Masáž sama o sobě je vysoce příjemnou záležitostí, kdy vám masér přejíždí zahřátými kameny po těle (jejich teplota se pohybuje okolo pětačtyřiceti a více stupňů Celsia) a nebo je vkládá na různé části těla (ruce, záda atd). Tělo se tím intenzivně prohřívá. Tento nevšední druh masáže má výborné účinky na lidské tělo i duši.

Jak lávové kameny pomáhají? 

Masáž zahřátými kameny pomáhá uvolňovat ztuhlé nebo blokované svaly. Napomáhá k odplavování škodlivých látek z těla a také podporuje funkci lymfatického systému. Důležité jsou taktéž její účinky na psychiku. Masáž zahřívá, relaxuje a uklidňuje tělo i mysl. Je výborná na odstranění stresu a psychické tenze. K masáži bývají často jako pomocníci používány různé přírodní oleje, které uklidňují svojí vůní a navíc zvláčňují pokožku. Masážím horkými lávovými kameny bývají přisuzovány i mnohem hlubší účinky. Přispívají totiž ke správnému toku energie v těle a harmonizují funkci energetických čaker.

Důvodů proč vyzkoušet masáž horkými sopečnými kameny je mnoho. Proto pokud jste její blahodárné účinky na svém těle ještě nevyzkoušeli, neváhejte!Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.