Letní péče o pleť

12.8.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Letní péče o pleť

V létě se cítíme skvěle. Naše pleťje přirozeně rozzářená letním sluncem. Má bronzový nádech a není tedy potřeba používat make-up. Letní look je hezký a svěží. Nemusíme mít při ruce řadu kosmetických přípravků, abychom byly krásné. Pokožka je však sluníčkem přece jenom namáhána, i když tak v létě nevypadá. Nezapomínejte na ni a pečujte o ni i přes léto, aby vám to později nevyčetla a nevrátila.

I v létě je dobré používat pečující a hydratující pleťové masky. Sluníčko a mořská sůl udělají své. Pokožka potřebuje hydrataci. Zápřah pro vaši pokožku je například i cestování letadlem. V letové výšce deseti kilometrů klesá venkovní vzduch na teplotu přibližně 52 stupňů pod nulou a je velice suchý. Do kabiny letadla sice proudí ohřátý, ale stále suchý. Je tedy potřeba pít hodně vody a po příletu se o pokožku náležitě postarat. Ovšem nepoužívejte pleťové masky příliš často. To platí pro každé roční období. Na rozdíl od přírodní péče jsou kosmetické produkty obohaceny o tolik pečujících látek, že je důležité je vybírat přesně podle potřeb naší pokožky. Používejte masku maximálně třikrát týdně.

Dodejte své pleti potřebnou výživu. Dobré jsou například masky alverde se šípkovou růží a bambuckým máslem. Existují také masky pro osvěžení pleti, které uvítáte u moře, kde na vaší kůži působí sůl v kombinaci se sluníčkem. Osvěžující masky vám zajistí hebkou pokožku. Na trhu jsou také zklidňující masky, které odstraňují nečistoty. Nezapomínejte je používat také v létě, kombinujte je podle typu vaší pokožky, ale nikdy nepoužívejte masky v přehnané míře.

To platí i o peelingu. Některé ženy ho používají příliš často, přitom peeling bychom měly používat stejně jako masky, maximálně třikrát týdně. Peeling je dobré používat v kombinaci s čistící maskou, protože peeling odstraní šupinky odumřelé kůže a maska pak může snadněji proniknout do pokožky. Peeling tedy masku zcela nenahradí. Je nutné tyto přípravky kombinovat.

Hydratační maska je něco jiného než osvěžující maska. Hydratační, která je v létě obzvlášť důležitá, přivádí vodu dovnitř kůže a zajištuje, aby se vláha udržela v kůži co nejdéle. Oproti tomu osvěžující maska podporuje prokrvení pokožky. Osvěžující maska vám může udělat největší službu před velkou událostí, protože účinek je okamžitě viditelný. Vyplatí se rozumět správnému používání masek, jedině tak budou totiž skutečně efektivní a udělají s vaší pletí přesně to, co potřebujete. Stejně tak masky na ruce a chodidla a vlasy. Vše vám může velice pomoci, pokud však nepřeháníte četnost používání a víte, která maska a kdy se pro vás hodí. Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.