Nahradí letos vzdělávací kempy klasické tematické tábory?

Nahradí letos vzdělávací kempy klasické tematické tábory?

Dětem doma chybí disciplína, pravidelný řád, ale také kamarádi, sociální kontakty a pohyb. Tohle všechno mohou doplnit o prázdninách. Samozřejmě ne tehdy, když je necháte sedět doma za počítačem. Pošlete je místo toho na letní tábor!

více

Rozpočet pro školáky

Letní prázdniny jsou již skoro za námi a tisíce dětí čekají od září školní povinnosti. Právě začátek školního roku je obdobím nejistoty zejména pro rodiče prvňáčků, kteří své dítě musí na školní docházku náležitě připravit. Není proto na škodu si zopakovat, co by prvňáčkovi nemělo chybět při nástupu do školy a s jakým finančním obnosem by rodič měl v září počítat.
celý článek komentářů (0)

Piercing a jeho rizika

Piercing a jeho rizikaPiercing je velmi oblíbenou ozdobou různých částí těl dnešních teenagerů. Zatímco chlapci spíše sahají po piercingu do obočí, ucha nebo nosu, rozhodují se dívky pro smyslnější piercing v pupíku. Skloňuje váš potomek slovo piercing ve všech pádech? Pak je nejvyšší čas vyjasnit si stanoviska. Máte svému dítěti kovovou ozdobu povolit či k problematice zaujmout odmítavý postoj?
celý článek komentářů (0)

Pořídit dítěti počítač?

Pořídit dítěti počítač? Přeje si váš potomek k narozeninám, Vánocům či za vysvědčení vlastní počítač? Požaduje dcera nový notebook, protože jej už všechny ostatní spolužačky ve škole mají? A co syn, nestěžuje si, že nemá kde hrát World of Warcraft? Ať už chcete či ne, počítače jsou neodmyslitelnou součástí dnešní kultury mladých. Je počítač nepřítelem vašeho dítěte nebo má na jeho vzdělání také kladný vliv?
celý článek komentářů (0)

Zápisy do prvních tříd 2010

Zápisy do prvních tříd 2010V posledních letech jsme často slýchali, že školy zejí prázdnotou. To se však začíná měnit. Letos míří k zápisům do 1. tříd podstatně více žáků než v předchozích letech, kdy se běžný počet dětí ve třídě pohyboval kolem patnácti. Zápisy do prvních tříd začaly 15. ledna a potrvají do 15. února 2010. Školy nemají přesně stanovený termín, musí ovšem respektovat tato dvě hraniční data.
celý článek komentářů (0)

Oslabená imunita vašeho dítěte

Oslabená imunita vašeho dítěteMožná máte pocit, že je vaše batole každou chvíli nemocné. Nejspíš se tím trápíte, a přestože jste u doktora každou chvíli, stav vašeho drobečka se nelepší. Z jedné nemoci do druhé. Pokud zažíváte právě něco takového, nemusíte se zbytečně strachovat. Kolem tří let se imunita dítěte zatěžuje víc než obvykle a protože je v neustálém vývoji, potřebuje posilovat. Pouhý přísun ovoce a zeleniny nemusí stačit.
celý článek komentářů (1)

Oslava Silvestra s kamarády

Oslava Silvestra s kamarádyOslava Silvestra je jednou z mála akcí, na které se každoročně těší naprosto všichni, děti i dospělí. Oslavit příchod Nového roku se svými blízkými, pochutnat si na vánočním cukroví a jiných dobrotách – to je skvělá zábava také pro vaše potomky. Co ovšem dělat, pokud chce dítě oslavit Silvestra s kamarády? Povolit či nepovolit?
celý článek komentářů (0)

Na hory s dětmi

Na hory s dětmiTaková dovolená na horách je pro děti jako splněný sen. Horské sluníčko, pohyb a celodenní péče jinak pracovně vytížených rodičů představují ideální příležitost pro spokojenou dětskou duši a rodinnou pohodu. Že by idyla z filmu „S tebou mě baví svět?“ Pokud nemáte plán na jarní prázdniny, vsaďte na některý z horských pobytů pro rodiny s dětmi. Nechcete-li čekat do jara, vydejte se s ratolestmi na vánoční pobyt.
celý článek komentářů (1)

Co s malými parádníky?

Co s malými parádníky?"Mami, já chci nové džíny!" "Už zase," máte na jazyku. Co to s vaším dítkem poslední dobou je? Svůj starý šatník, který ještě včera tolik milovalo, je dneska naprosto vyloučený. "Chci nové džíny," trvá na svém. Nabízíte mu několikero starších, ale paličatý drobeček nechce ani slyšet. Před vámi tak leží ošemetná otázka: Koupit či nekoupit?
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.