Závislost na sexu

8.10.2009 | autor:

Závislost na sexu

Nemoc zvaná závislost na sexu vzbuzuje na rozdíl od jiných závislostí spíš jen úsměv a lehké vzrušení. Přitom její důsledky mohou být stejně zničující a v mnohém jsou dokonce i horší. Osoba závislá na sexu trpí v podstatě těžko léčitelnou nemocí, která se s postupem času ještě zhoršuje a je schopna zničit nejen život postižené osoby, ale také její rodiny a blízkých.

Jak se závislost na sexu projevuje?

Jedinci závislí na sexu – a nejsou to zdaleka jen muži, jak by se dalo předpokládat – spojují veškerý svůj život právě s touto činností. Časté onanování je pouhým začátkem, následuje sexuální styk i několikrát denně, střídání partnerů a potřeba stále většího množství různých pornografických pomůcek.  Paradoxně však toto všechno nevede k výraznějšímu uspokojení a rozkoši. Vyšší formy sexuální závislosti jsou už nebezpečné pro okolí , dochází k provozování sexu na veřejnosti, znásilňování a ztrátě kontroly nad sebou samým.

Jak se závislost na sexu léčí?

Na rozdíl od ostatních závislostí je tato hůře rozpoznatelná, takže se také k léčbě přistupuje často velmi pozdě. Jak jsme již řekli, závislost na sexu je téměř neléčitelná, může se však dosáhnout alespoň stavu, který nebude nikoho ohrožovat. Projevy nemoci jsou různé a stejně různé jsou i způsoby léčení. Odborníci obvykle stanovují individuální léčbu, kterou si můžete připodobnit k odvykací kúře známé například u narkomanů nebo alkoholiků. Drogám a alkoholu se pak můžete vyhýbat celý život, ale sex je jeho přirozeností, a proto je nejdůležitější naučit se dokonale ovládat. Terapie probíhají buď individuálně, nebo ve skupinách.

Neléčená sexuální závislost může vést k těžkým zdravotním problémům, z nichž některé mohou končit smrtí. Od pocitů viny lze snadno sklouznout k depresím a apatii. Největší riziko spojené s častým střídáním partnerů představují pohlavní choroby. Je tedy důležité rozpoznat závislost dříve, než vás polapí nevyléčitelný AIDS.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: dofonek@centrum.cz Neregistrovaný | 2010-06-05 11:22:41
vím to o sobě dlouho, a stačí jedna stejně naladěná...najít si JAKÝKOLI způsob uspokojení ve smyslu duševního orgasmu...bohužel jsem o ni přišel...musím najít jinou ženu, taky závislou a rozjet to... a sex ve všech podobách a třeba 5-8hodin s dráždivou pauzičkou...hmmm a to je mi 30...co teprv v důchodu to bude času ..
Hodnocení: 0
Vložil: Antonio Neregistrovaný | 2010-05-20 21:46:57
Antonio, je mi vedro:-)
Hodnocení: 0
Vložil: Katka15 Neregistrovaný | 2010-04-16 22:38:19
Ja sem taky zavisla.... chci se toho zbavit ale nejde to... :( uz bez toho proste nemuzu bejt kdyz nemam sex tak mam deprese..sem nervozni...... :(
Hodnocení: 0
Vložil: Kalous Neregistrovaný | 2009-10-16 12:56:09
Presne tak. Kazdy musi byt svym zpusobem zavisly, jinak s nim neni neco v poradku :) Problem je, kdyz takovou zavislost clovek nema na kom ukojit ;-)
Hodnocení: 1
Vložil: milovník Neregistrovaný | 2009-10-16 12:41:45
Kvík44 napsal/a:
Já jsem závislý!!!
a kdo neni jako? je to soucast lidstvi. ten kdo ma narusenou sexualitu nemuze mit plnohodnotny zivot :)
Hodnocení: 1
Vložil: Kvík44 Neregistrovaný | 2009-10-16 00:31:01
Já jsem závislý!!!
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.