9 nejčastějších hříchů, které ničí vaše zdraví i krásu

26.4.2013 | autor: Tereza Dvořáková

9 nejčastějších hříchů, které ničí vaše zdraví i krásu

Každá žena chce být co nejkrásnější a tak pro to dělá první poslední. Jsou ale i hříchy, které přesto, že nám škodí, děláme dále. Zaměřte se na ně a vyvarujte se jim. Budete pak krásnější i zdravější!

1.   Neodličujete se před spaním

Jeden z nejčastějších prohřešků, kterých se my ženy dopouštíme. Ráno si čas na namalování najdeme, ale večer nám ty dvě minutky na odlíčení přijdou dlouhé a zbytečné a tak si jdete radši rovnou lehnout. To byste ale neměly! Make-up vám přes noc může způsobit velké nepříjemnosti. Zanesou se póry a zhorší se pleť. Navíc to přeci není nic příjemného mít na obličeji přes noc nečistoty.

2.   Přestanete na pár dní jíst, abyste zhubla

Stoupla jste si na váhu, která ukázala o dvě kila více, než obvykle. Chcete s tím tedy něco hned udělat a tak se rozhodnete, že už si dnes nedáte ani drobek a to samé zítra, abyste kila dostala co nejrychleji dolů. To je ale je velká chyba, dámy! Takhle se přeci nehubne. Jestli chcete shodit více či méně, dělejte to pořádně. Nastavte si jiný jídelníček, ale žádné hladovky. To akorát ublížíte svému tělu, které nedostane živiny a vitamíny, které potřebuje ke správnému fungování. Také vaše kůže rychlým hubnutím velmi trpí a je pak méně pružná a více povislá.

3.   Mytí vlasů každý den

Přijde vám, že máš jen pár hodin po umytí vlasy hned zase zplihlé, bez objemu, a tak si je myjete každý den. A to je právě ten problém! Když si je umýváte, narušuje se tak povrch hlavy, který má bránit mastnotě a zplihnutí. A tak čím častěji vlasy šamponujeme, tím více se mastí. Vydržte to a začněte si je mýt pouze dva krát týdně. Už za pár týdnů uvidíte výsledky.

4.   Jíte nezdravá jídla

Jak tomu odolat, když je nějaký fast food na každém rohu a vy nemáte čas na to, uvařit se či jinak obstarat něco zdravého? Stačí, když si uvědomíte, jak je to jídlo nezdravé a že se po něm nejen více tloustne, ale také ubližujete své pleti a vlasům. Pokožka bude pak méně kvalitní a stejně tak se vám zhorší hříva. Protože co sníme, to pak koluje celým tělem a všude působí. Vyvarujte se tedy nezdravým jídlům, a přestaňte se vymlouvat na nedostatek času. Chcete být přeci krásná!

5.   Denní styling vlasů

Každý někdy potřebuje pauzu, dejte tedy klid i svým vlasům. Vsaďte na jejich přirozený look a neupravujte je stále. Vynechejte i foukání, žehlení, gel nebo culík a nechte je nadechnout. Když je občas takto necháte být, budou zdravější a krásnější.

6.   Neupravené nehty

Máte špínu za nehty nebo si je dokonce okusujete? To je ale velká ostuda! Ať je vaše výmluva, že máte nehty neupravené jakákoli, není přípustná. Krásné ruce a upravené nehtíky by měli být samozřejmostí pro každou ženu, která o sebe pečuje. Tolik času to nezabere a není třeba mít gelové dlouhé nehty, či je mít vždy krásně nalakované výrazným lakem. Stačí používat mýdlo a zbavit se špínky za nehty, dále pilník a občas použijte alespoň výživový lak. Stejně jako špinavé nehty jsou ošklivé také ty, na kterých je oloupaný lak. Pozor na to!

7.   Opalování na přímém sluníčku nebo v soláriu

Miluji sluníčko! A jistě nejsem sama. Rozvalit se na lehátko a nechat se zkrášlovat slunečními paprsky. Zní to hezky, ale je to to samé, jako když napíšu, že bych se ráda vystavila škodlivému UV záření, které mi ničí kůži a může způsobit i rakovinu. Proto se neopalujte příliš dlouho a používejte kvalitní opalovací krémy. Co se týče solárka, tak to je ještě horší. Opálená pokožka je sice sexy, ale zdraví vám za to přeci nestojí. Navíc dnes existují již velmi dobré samoopalovací přípravky, tak nějaký vyzkoušejte, to zdraví neškodí.

8.   Používáte špinavé štětce na líčení

Sáhněte si do svědomí, dámy, kdy naposledy jste tyto pomocníky řádně umyly? Že nikdy? Tak to musíte napravit! Používání jednoho štětce stále do kola vám znečistí pleť a nemůžete se pak divit, když máš akné nebo mastný, lesknoucí se obličej. V neumytých štětcích je mnoho bakterií a plísní. Zajděte tedy do drogérie, kupte si přípravek na mytí štětců, a pusťte se do toho. Nebo je alespoň propláchněte pod horkou vodou a promydlete mýdlem.

9.   Ignorujete kožních či vlasové problémy

Mávnutí rukou nad kartáčem plným vypadaných vlasů se vám může vymstít. Abyste za pár let nebyla plešatá! Nenechte to náhodě a poraďte se u lékařky nebo kadeřnice. Doporučí vám produkt, který vaše vlasy zachrání. A jestli se vám někde na těle dělá například ošklivý vřed, tak ani to nenechávejte na pospas a ukažte jej odborníkům. Neignorujte jasné signály problémů, akorát se to pak zhorší!

A co vy?

Co je podle vás největší hřích, kterého se dopouštíte na úkor své krásy? Prvním krokem k úspěchu je přiznat si to. Jistě nejste se svými hříchy jediná.Autor: Tereza Dvořáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.