Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Třetího února proběhlo v pražském TOP HOTELU vyhlášení soutěže Právník roku. Oceněno bylo celkem deset odborníků na oblast práva, hodnotily se jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Kromě sedmi řádných kategorií ještě tři mimořádné – Právnická síň slávy, Pro bono, Talent roku. A právě v jedné z nich uspěl Jan Sůra z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Letos se konal již dvanáctý ročník soutěže Právník roku. Vyhlašují ji Česká advokátní kancelář a Epravo.cz, záštitu převzali předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ocenění obdrželi skleněnou plastiku sv. Yva a titul Právník roku 2016.

více

Erica Jong - Strach z padesátky

Erica Jong - Strach z padesátkyMusím se přiznat, že když jsem před lety poprvé četla slavnou první knihu Ericy Jong Strach vzlétnout, bylo to především proto, že byla pověstně „sprostá". A byla. Vlastně jsem nikdy předtím nečetla od ženské autorky nic tak otevřeně mluvícího o sexuálních potřebách ženy. Jenže krom toho, že to byla kniha odvážná (v roce 1973 kdy v USA prvně vyšla, byla převratně odvážná a někdy koncem devadesátých let, kdy jsem ji já v Čechách četla se mi pořád ještě převratně odvážná zdála) se mi navíc jevila být vtipná, opravdová a vůbec ne povrchní. Zvláštní žena tahle Erica Jong. Zajímavá.
celý článek komentářů (0)

Ladislav Karpianus – Kryštofův Vzdušný zámek

Ladislav Karpianus – Kryštofův Vzdušný zámekFascinace snem provází lidstvo odnepaměti. Každý z nás má zkušenost se sněním, ačkoli se po celou dobu lidské existence ještě nepodařilo uspokojivě vysvětlit, odkud se sny vlastně berou a co znamenají. O čem však není pochyb, je jejich důležitost. Bez snění totiž nedokáže náš organizmus správně fungovat. Pamatujete si veškeré své sny? A dokážete je ovládat? Dvanáctiletý Kryštof Karpianus, hlavní hrdina dětského románu Kryštofův Vzdušný zámek z pera pětadvacetiletého spisovatele Ladislava Karpiana, má to štěstí, že si své sny nejen pamatuje, ale dokonce si v nich může vytvářet svůj vlastní svět. Jak ale brzy zjišťuje, být stvořitelem není vůbec jednoduché - člověk má totiž zodpovědnost i za věci, ke kterým by se raději nehlásil. A každý omyl musí být zaplacen...
celý článek komentářů (0)

Ladislav Karpianus: Kryštofův Vzdušný zámek jsem vymyslel ve snu

Ladislav Karpianus: Kryštofův Vzdušný zámek jsem vymyslel ve snuO čem se vám zdá, když spíte? A dokážete své sny ovládat? Pětadvacetiletý spisovatel a scenárista Ladislav Karpianus si díky snu splnil svůj sen. Napsal knihu, která je - zcela příznačně - celá o snění. Kryštofův Vzdušný zámek zanese své dětské i dospělé čtenáře do světa, kde stačí jen pár kroků k tomu, abyste se ocitli v jiném ročním období, kde místo sněhu padá šlehačka a místo vody teče limonáda. S jeho autorem jsme si povídali o „Kryštofovi"  i o tom, jaké to je, být odpovědný za svou tvorbu.
celý článek komentářů (0)

Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrtiPoslední díl potterovské ságy se uzavírá knihou s originálním názvem Harry Potter and the Deathly Hollows. Ten byl znám dlouho před samotným vydáním knihy v angličtině a vyvolal základní otázku, co jsou vlastně Deathly Hollows? Spojení se smrtí provází celý poslední díl. Zjišťujeme, že bez smrti by nebyl život, a s napětím čekáme, jak si s ní poradí sám Harry. Britská autorka Joanne K. Rowling zde potvrzuje dokonalé zvládnutí vypravěčského řemesla, nevysychající pramen fantazie a schopnost do posledního detailu promyslet bájný svět čar a kouzel.
celý článek komentářů (0)

Jiří Voskovec a Jan Werich - Korespondence

Jiří Voskovec a Jan Werich - KorespondenceV roce 2007 spatřil světlo světa první díl třísvazkového projektu nakladatelství Akropolis a Nadace Jana a Medy Mládkových s názvem Korespondence I. Kniha obsahuje dosud nezveřejněné dopisy dvou obrovských českých osobností, tvůrců srandy a uměleckých děl a hlavně nerozlučných přátel Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Poslední díl trilogie vyšel v roce 2008. Všechny tři díly edičně připravil, přeložil do českého jazyka a okomentoval prof. Ladislav Matějka. Profesor Matějka odvedl nesmírný kus práce, když v bostonském archivu opsal veškeré texty potřebné pro vydání této publikace.
celý článek komentářů (1)

Barbara Woodová – Poslední šamanka

Barbara Woodová – Poslední šamanka
Pokud jste fanoušky historických románů a láká vás beletrie s trochou napětí, jistě vám není jméno Barbara Woodová neznámé. Tato oblíbená anglická spisovatelka žijící za velkou louží má na svém kontě bezmála dva tucty knih, z nichž posledním vydaný románem je právě mystická Poslední šamanka.
celý článek komentářů (0)

Douglas Adams - Stopařův průvodce po Galaxii

Douglas Adams - Stopařův průvodce po Galaxii

Hledáte knihu, která neurazí, pobaví, poučí a nadchne? Pak přestaňte naslepo brázdit knihkupectví a pořiďte si do své knihovničky Stopařova průvodce po Galaxii. Povedenou „trilogii v pěti dílech“ má na svědomí anglický spisovatel Douglas Adams, který vás vtipnou cestou přiměje k zamyšlení nad tím, jaký má život vlastně smysl.

celý článek komentářů (0)

Stephenie Meyer - Stmívání

Stephenie Meyer - StmíváníStmívání, v originále Twilight, je fenomén, který doslova zachvátil celý svět. Od dob boomu Pána Prstenů a potterovské mánie se nenašlo nic, co by mohlo těmto dvěma velikánům na poli literatury konkurovat. A byla to právě Stephenie Meyer se svou love story odehrávající se mezi úplně obyčejnou lidskou dívkou Bellou a pohledným upírem Edwardem, která se zařadila do žebříčku nejdiskutovanějších a nejčtenějších knih poslední doby. Literární vítězství slavila i u nás, když se v anketě Kniha mého srdce umístila čtvrtém místě.
celý článek komentářů (2)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.