Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný vychovává talenty

Třetího února proběhlo v pražském TOP HOTELU vyhlášení soutěže Právník roku. Oceněno bylo celkem deset odborníků na oblast práva, hodnotily se jejich současné úspěchy i celoživotní přínos. Kromě sedmi řádných kategorií ještě tři mimořádné – Právnická síň slávy, Pro bono, Talent roku. A právě v jedné z nich uspěl Jan Sůra z advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný. Letos se konal již dvanáctý ročník soutěže Právník roku. Vyhlašují ji Česká advokátní kancelář a Epravo.cz, záštitu převzali předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Ocenění obdrželi skleněnou plastiku sv. Yva a titul Právník roku 2016.

více

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku III. aneb S čím u mládeže neuspějete

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku III. aneb S čím u mládeže neuspějetePokračování malého seriálu článků o fantasy literatuře (viz. 1. díl, 2. díl) směřuji tentokrát ke dvěma knihám, které mě oslovily velmi, mé nadšení z nich se mnou však nikdo blízký nesdílel. Manžel z principu - fantasy literaturu nečte a nemá rád - a staršího syna prostě nezaujaly.
celý článek komentářů (3)

Miroslav Žamboch a jeho temný román Visio in Extremis

Miroslav Žamboch a jeho temný román Visio in ExtremisČeské autory popravdě moc nevyhledávám, jenže jednoho dne se mi do rukou dostala kniha Drsný Spasitel od Miroslava Žambocha, velmi mě zaujala a já se začal zajímat o jeho další literární tvorbu. A musím říci, že každá kniha, kterou od tohoto autora přečtu, je lepší a lepší. Jeho knihy se vyznačují naturalismem, charismatickým hrdinou, ne vždy dobrým koncem a zasazováním příběhu do našich končin. Právě zde, přesněji v současné Praze, se odehrává příběh Visio in Extremis. Jeho hlavním hrdinou je Mathias Majer, upír, který má rád krev a... ženy.
celý článek komentářů (0)

La Grace pluje! – knižní dárek pro kluky i holky všeho věku

La Grace pluje! – knižní dárek pro kluky i holky všeho věku

Skoro každý rok dávám svému bratrovi pod stromeček knihu. „Ježíšek" jsem náročný a knížky vybírám pečlivě. Letos poprvé se mi ale stalo, že jsem vybrala takovou, kterou jsem si sama musela rychle přečíst, než ji zabalím do vánočního papíru: La Grace pluje!

celý článek komentářů (3)

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku II. aneb S čím u mládeže uspějete

Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku II. aneb S čím u mládeže uspějeteŽe je fantasy literatura podle mě vhodné „pokračovací mléko" pro duševní život mládeže, jsem psala již v minulém článku. Tentokrát bych doporučila čtenářské pozornosti dva příběhy, které podle mě do této kategorie patří. Neboť, a o tom už jsem také psala, úroveň fantasy románů je opravdu všelijaká. Proč tedy nevyzdvihnout klady těch povedených?
celý článek komentářů (4)

Táňa Keleová-Vasiliková a její román Modrý dům

Táňa Keleová-Vasiliková a její román Modrý důmSlovenská spisovatelka Táňa Keleová-Vasilková ve většině svých románů líčí a popisuje obyčejné lidské osudy, se kterými se můžeme potkat i ve svém okolí. Také v románu Modrý dům je vylíčen osud jedné velké rodiny, vyprávěný její nejstarší členkou.
celý článek komentářů (0)

Dva podzimní čtenářské tipy. O figurách, které dávno leží vedle šachovnice

Dva podzimní čtenářské tipy. O figurách, které dávno leží vedle šachovnice

Znáte nějaký lepší program pro sychravé podzimní dny než čelit jejich nevlídnosti v teplu domova s dobrou knížkou? Následující čtenářské tipy jsou podzimní hned dvakrát - jsou to odrazy „podzimu života" v literatuře, jsou to příběhy o „figurách", které zdánlivě už dobu leží vedle „šachovnice".

celý článek komentářů (3)

Fantasy aneb Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku!

Fantasy aneb Kdo rád létá na dracích a ohání se hůlkou, ať udělá čárku!Původně měl být tenhle článek věnován jednomu jedinému fantasy románu. Ale čím víc jsem se na něj chystala, tím jasnější mi bylo, že spíše než nad jednou knihou bych se ráda zamyslela nad celým žánrem fantasy literatury a následně v menší sérii článků zmínila ne jednoho, ale rovnou několik svých „miláčků".
celý článek komentářů (4)

Helena Princová - Vůně malin

Helena Princová - Vůně malinKnížka Heleny Princové s názvem Vůně malin je ze života. Nechá nás nahlédnout do prostředí zavedené právnické firmy, ale hlavně přibližuje osudy obyčejných lidí. Každému z nás se může něco podobného přihodit a není nad to, když se dokážeme my i naše okolí s nastalými problémy poprat a řešit je s rozvahou a jistou dávkou humoru tak, jako hrdinka této knížky.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.