Halux Valgus neboli vbočený palec. Jak vzniká a co s tím?

Halux Valgus neboli vbočený palec. Jak vzniká a co s tím?

Vbočený palec vlastní hodně lidí, častěji trápí více ženy než muže a ti z vás, kteří o tom vědí svoje, ví, jak dokáže pěkně potrápit. Bolesti při chůzi ale i v klidu, snížení pohybové aktivity či dokonce její zánik. Co se s tím ale dá dělat a jak tomu hlavně předcházet?

více

Jak na chřipku?

Jak na chřipku?Chřipková epidemie, která v posledních měsících klátí Evropu, dorazila koncem listopadu také do České republiky. Školy a gymnázia mají chřipkové prázdniny, imunita je diskutovaným tématem číslo jedna. Nebývale silná chřipková epidemie je navíc podtržena strachem z takzvané prasečí chřipky. Stejně jako stovky dalších českých rodin marně bádáte po informacích, jak sebe a své děti chránit před virovými onemocněními. Jak na chřipku?
celý článek komentářů (3)

Jak na podzimní depresi

Jak na podzimní depresiSe špatným počasím na nás často padá také špatná nálada. Citliví lidé však mohou s pošmourným podzimem pocítit i stav mnohem nepříjemnější - podzimní depresi. Jak zdolat podzimní depresi hravě a bez prášků?
celý článek komentářů (1)

Jak na zánět močového měchýře

Jak na zánět močového měchýřeZánět močového měchýře - tak se nazývá časté, ovšem ne příliš příjemné onemocnění, které sužuje zejména v podzimních a zimních měsících nejednoho z nás. Příznaky přicházející nemoci poznáte vcelku rychle, léčba však může být zdlouhavá. Co je dobré o zánětu močových cest neboli cystitidě vědět?
celý článek komentářů (9)

Poruchy spánku - nespavost

Poruchy spánku - nespavostKvalitní spánek patří mezi nejčastěji podceňovanou životní potřebu každého z nás. Krátkodobou nespavost si zažila většina populace, existují ale i případy, kdy už se problémy při spaní stávají nemocí. Takzvané poruchy spánku nejenže nepříjemně ovlivňují náš každodenní život, ale mohou být i smrtelně nebezpečné.
celý článek komentářů (9)

Jak na nízký tlak

Jak na nízký tlakKdyž někdo tvrdí, že má hvězdičky před očima, jedná se nejspíš o projev nízkého tlaku. Není to nemoc, je to spíš jen takový stav, který ve většině případů není sám o sobě životu nebezpečný. Na rozdíl od vysokého tlaku na něj neexistují žádné léky. Přesto se s ním často setkává spousta lidí, aniž by věděla, co ho vlastně způsobuje.
celý článek komentářů (0)

Úžeh versus úpal

Úžeh versus úpal
Letní měsíce jsou plné nástrah, zejména co se týče zdraví. Ostré letní sluneční záření může napáchat mnoho škod, alergií a spáleninami počínaje, úžehem či dokonce úpalem konče. Aby sluníčko bylo váš kamarád a ne nepřítel, je třeba dodržovat několik základních rad. A co dělat, když vás nepříjemnosti přece jen potkají?
celý článek komentářů (0)

Diabetes mellitus

Diabetes mellitusDiabetes mellitus, česky cukrovka, je zákeřná nemoc, která postihuje nejčastěji lidi dospělého věku. Vzniká na základě genetických predispozic v kombinaci se špatnou životosprávou. Nadbytek tuků a jednoduchých cukrů, přejídání i nedostatek pohybu má vinu na tom, že cukrovka pronásleduje stále víc lidí. Tyto tak zvané kardiovaskulární onemocnění mají ročně na svědomí nejvíce životů v České republice. Co tedy přesně cukrovka je, jak vzniká a co dělat proto, aby se člověku vyhla?
celý článek komentářů (0)

Obezita – nepřítel českého národa?

Obezita – nepřítel českého národa?
Podle průzkumů v Evropě i ve světě bychom se měli nad sebou zastydět! Češi totiž okupují jedny z předních příček co se týče obezity v Evropě. I když to možná na ulicích nejde na první pohled zdát, čísla nelžou. Obezita však není jen o psychických problémech a nízkém sebevědomí, ale může představovat vysoké zdravotní riziko.
celý článek komentářů (1)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.