Kdo je vedoucí zaměstnanec a kdy jej lze z jeho pozice odvolat

Kdo je vedoucí zaměstnanec a kdy jej lze z jeho pozice odvolat

Víte, kdo může být označován jako vedoucí zaměstnanec? Přečtěte si, jakého zaměstnance lze odvolat a jaký způsob je pro to potřeba zvolit.

více

Podnikatelské úvěry

Podnikatelské úvěryVrhli jste se na podnikání a nyní bojujete s následky finanční krize? Získat peněžní prostředky dnes již není velký problém. Banky se předhánějí v nabídce různých výhodných úvěrů pro podnikatele, které mají oproti jiným druhům půjček určité specifické znaky. Podnikatelský úvěr můžete vyřídit jednoduše a vyřešit tím dočasnou díru v podnikatelském plánu.
celý článek komentářů (2)

Podnikání se značkovou módou z USA

Podnikání se značkovou módou z USA Podnikatelská činnost může nabývat mnoha různých podob. Moderní způsob podnikání se přitom odehrává na internetu, kde mohou jednoduše obchodovat také osoby časově vytížené. Podnikání z domu může být zábavou i přivýdělkem. Zpestřete si volný čas nebo mateřskou dovolenou podnikáním se značkovou módou z USA.
celý článek komentářů (0)

Studentské podnikání

Studentské podnikáníPo dovršení věku osmnácti let může dle Živnostenského zákona začít člověk podnikat jako takzvaná osoba samostatně výdělečně činná. U studenta umožňují navíc zákony různé výhody. Jedná se například o slevu na dani z příjmu či uplatnění výhod v rámci sociálního a zdravotního pojištění. Studentovi stačí jen živnostenský list a potvrzení o studiu, kterým dokládá studentskou aktivitu na příslušné instituce.
celý článek komentářů (0)

Studenti, i vy můžete podnikat!

Studenti, i vy můžete podnikat!
Stále studujete, ale rádi byste si začali vydělávat takzvaně na vlastní pěst? Máte inspiraci a čekání na diplom vám přijde jako věčnost? Není třeba sedět s rukama v klíně a čekat, až dostanete bakalářský či magisterský titul, a mezitím smutně sledovat, jak vaše nápady kopíruje jedna firma za druhou. Myslíte-li si, že na to máte, pusťte se do toho hned – i studenti totiž mohou podnikat.
celý článek komentářů (5)

Úskalí práce přes inzerát

Jistě jste se už setkali s inzerátem, který sliboval ohromné peníze za práci, kterou by zvládl snad každý. Jednoduchá práce z domu, kterou je možno dělat kdykoliv, jen dodržet časový deadline a tolik peněz! Avšak každý rozumný člověk si s lákavou nabídkou, která vypadá až k neuvěření výhodná, pokládá zároveň otázku: "Můžu takovýmto inzerátům věřit? Jak poznám, že jsou důvěryhodné?" Pojďme si tedy říct, jak poznat seriózní pracovní nabídku.
celý článek komentářů (0)

Jak vytvořit fakturu a jiné základní doklady

Jak vytvořit fakturu a jiné základní dokladyPokud podnikáte, určitě jste narazili na problém s účetními doklady. Jako účetní jednotka máte povinnost účetní doklady vystavovat, avšak na jejich vystavení vždy potřebujete speciální ekonomické softwary, které nebývají zrovna nejlevnější. Jen pro informaci, cena softwarů tohoto typu se pohybuje okolo tří tisíc korun.
celý článek komentářů (3)

Odečet z daní

Odečet z daní
Začátek roku znamená pro každého podnikatele jistou dávku stresu navíc, a to z důvodu odvádění daní z předešlého období. Věděli jste například o tom, že na daních z minulého roku můžete zaplatit méně? Možnostmi odečtu z daní, na které máte nárok, jsou daňové slevy a odečitatelné položky.
celý článek komentářů (0)

Založení s.r.o.: jak na to?

Založení společnosti s ručením omezeným je velký krok pro vaše podnikání. Musím však říci, že v určité etapě živnosti je založení s.r.o. v podstatě nezbytné. Mezi kladné důvody založení společnosti určitě patří to, že podnikatel má plně oddělený osobní majetek od majetku firemního (což je velmi důležité). Ty záporné důvody jsou různé, ale mezi ty hlavní patří větší administrativa, větší sankce úřadů, složitější účetnictví (nikoliv daňová evidence) a podobně.
celý článek komentářů (3)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.