Úspěšná diplomka na čas: Tipy na zvládnutí velké výzvy

Úspěšná diplomka na čas: Tipy na zvládnutí velké výzvy

Diplomová práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, kterým se během studia člověk musí vypořádat. Je to obvykle rozsáhlý projekt, který vyžaduje nejen hluboké porozumění danému tématu, ale také schopnost organizace, plánování a psaní. Zde jsou některé užitečné tipy, jak úspěšně zvládnout diplomovou práci:

více

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi Evropanem. Projekt, který pomáhá nerodilým mluvčím s češtinou

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi Evropanem. Projekt, který pomáhá nerodilým mluvčím s češtinouVe dnech, kdy si připomínáme konec druhé světové války, připomínáme si rovněž hodnoty, na kterých stojí poválečná Evropa. Hodnoty spolupráce a vzájemného respektu, úcty k jedinečnosti druhých. Realizátoři projektu Inovace vzdělávání v oboru čeština jako druhý jazyk vyvěšují v těchto významných květnových dnech evropskou vlajku. Projekt se totiž realizuje především díky významné podpoře Strukturálních fondů Evropské unie (ESF).
celý článek komentářů (1)

Buďte spokojeným rodičem aneb Konec péče o spokojenost dětí na úkor své vlastní

Buďte spokojeným rodičem aneb Konec péče o spokojenost dětí na úkor své vlastníPojďme se zkusit podívat na to, co jako rodiče vlastně chceme. Většina rodičů si přeje, aby jejich dítě bylo zdravé, šťastné, spokojené, a hlavně: aby se mu dál v životě dařilo. Proti tomuto přání není co namítat, ba právě naopak, je v pořádku, že se nad výchovou dětí zamýšlíme. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se dětmi zabýváme až příliš, tedy když se dětmi zabýváme více než sami sebou a na nás "tak trochu" nezbývá čas. Pak máme ovšem pocit, že nestíháme to či ono, zkrátka nezvládáme všechno to, co bychom zvládnout chtěli. Jak z toho ven?
celý článek komentářů (2)

Personalista radí: Jak se připravit na výběrové řízení či pracovní pohovor?

Personalista radí: Jak se připravit na výběrové řízení či pracovní pohovor?O tom, jak se připravit na výběrové řízení na pracovní pozici, toho je napsáno velice mnoho. Existuje řada serverů personálních agentur, které velmi detailně popisují tzv. společenský protokol, neboli platná pravidla, která je dobré dodržet. Ať se již týkají formy zasílaného životopisu a motivačního dopisu či způsobu podání ruky při pozdravu aj. Přestože toho bylo řečeno již mnoho, pojďme se podívat na tuto problematiku ještě jednou, a to z pohledu personalisty.
celý článek komentářů (3)

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?
Máte-li doma malého caparta, jistě dbáte o jeho bezpečí při každodenních cestách automobilem. Z právního hlediska je přeprava dětí, jejichž hmotnost nepřevyšuje 36 kilogramů a nepřesahuje 150 centimetrů, ve speciální dětské autosedačce nutností. Tu správnou autosedačku pro vaši ratolest vybírejte na základě dvou kritérií – zda vyhovuje výšce a váze dítěte a zda pasuje do vašeho automobilu. Čtěte, jakými kritérii se řídit při koupi autosedačky.



celý článek komentářů (2)

Umění diplomacie: Co dělat, když rodiče neschvalují vašeho partnera?

Umění diplomacie: Co dělat, když rodiče neschvalují vašeho partnera?
Říká se, že láska je slepá. Ať už s pořekadlem našich babiček souhlasíte nebo ne, občas jsou to právě rodiče, kteří se snaží sundat nám růžové brýle a vidět věci jejich očima. Pravděpodobně bude jejich pohled na vašeho partnera či partnerku střízlivější a realističtější – což není na škodu - ale může být také zabarven všelijakými negativními emocemi, od závisti přes strach až po nesnášenlivost. Proč nejsou rodiče schopni vaši drahou polovičku vystát a má obdobná situace vůbec naději na spokojené řešení pro všechny zúčastněné?
celý článek komentářů (1)

Je malý počet dětí v kolektivu výhodou? Proč (ne)vybrat soukromou školu

Je malý počet dětí v kolektivu výhodou? Proč (ne)vybrat soukromou školuChystá se vaše dítě do školy a vy zvažujete, zda ho dát do soukromé školy nebo do školy klasické? V nabídkách soukromých škol je často jako hlavní rozdíl zmíněn individuální přístup učitelů k žáku, rodinné prostředí a malý počet žáků ve třídě. Na první pohled vypadají tyto podmínky pro rodiče, kteří se rozhodují, kam dát své dítě, lákavě. Každá věc má ovšem nejen pozitivní stránky, ale i negativní. Pro co nejvhodnější řešení je užitečné mít přehled o obou.
celý článek komentářů (1)

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělat

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělatO těhotenství a porodu toho jako společnost víme hodně. I na internetu lze jednoduše vyhledat kvanta informací o těhotenství, vývoji plodu a porodu. Gynekologicko-porodnická péče je v současné době na vysoké úrovni a je neustále dále zkvalitňována. Pracuje se na nových vědeckých výzkumech, získáváme stále lepší a lepší poznatky. Pokrok je nezadržitelný. Víme ale vše?
celý článek komentářů (0)

K čemu je užitečný psycholog či kouč osobního rozvoje?

K čemu je užitečný psycholog či kouč osobního rozvoje?Jsem psycholožka a lidé ke mně chodí na konzultace. Nedávno mě jedna paní oslovila s prosbou o konzultaci slovy: „Víte, já si normálně poradím ve většině věcí sama, ale mám jednu věc, co bych s vámi potřebovala konzultovat". V podtextu jsem cítila něco jako stud. Je přece normální, že si se vším víme rady, a když ne, je to v nepořádku. Je to ale opravdu tak, že bychom si nejlépe se vším měli umět poradit sami?
celý článek komentářů (2)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.